TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 22 su
  • 23 tänään
  • 24 ti
  • 25 ke
  • 26 to
  • 27 pe
  • 28 la
  • 29 su
  • 30 ma
  • 31 ti
  • 1 ke
  • 2 to
  • 3 pe
  • 4 la

Ampumahiihdon maailmancup TV ja stream

Katso kaikki ampumahiihdon maailmancupin tv-lähetykset TVmatseista. Ampumahiihdon maailmancupissa 2021-22 kilpaillaan kymmenellä eri paikkakunnalla.

Ampumahiihdon maailmancup ei sisällä tiedossa olevia live-lähetyksiä. Palaa aloitussivulle

Ampumahiihdon maailmancupin tulokset 2021-22

Östersund, Ruotsi | 27. - 28. marraskuuta

Naisten 15 km | 27.11.
1. Marketa Davidova (TCH)
2. Lisa Therese Hauser (AUT)
3. Denise Herrmann (GER
31. Mari Eder (FIN)

Miesten 20 km | 27.11.
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Tarjei Boe (NOR)
3. Simon Desthieux (FRA)
68. Olli Hiidensalo (FIN)

Naisten pikamatka | 28.11.
1. Hanna Öberg (SWE)
2. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
32. Mari Eder (FIN)

Miesten pikamatka | 28.11.
1. Sebastian Samuelsson (SWE)
2. Vetle Sjaastad Christiansen (NOR)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
16. Tero Seppälä (FIN)

Östersund, Ruotsi | 2.-5. joulukuuta

Naisten pikamatka | 2.12.
1. Lisa Therese Hauser (AUT)
2. Elvira Öberg (SWE)
3. Hanna Sola (BLR)
50. Mari Eder (FIN)

Miesten pikamatka | 2.12.
1. Sebastian Samuelsson (SWE)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)
16. Tero Seppälä (FIN)

Naisten takaa-ajo| 4.12.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Anais Bescond (FRA)
3. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
35. Mari Eder (FIN)

Miesten viesti | 4.12.
1. Norja
2. Ranska
3. Venäjä
13. Suomi

Naisten viesti | 5.12.
1. Ranska
2. Valko-Venäjä
3. Ruotsi
15. Suomi

Miesten takaa-ajo | 5.12.
1. Vetle Sjaastad Christiansen (NOR)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Emilien Jacquelin (FRA)
5. Tero Seppälä

Hochflizen, Itävalta | 10. - 12. joulukuuta

Miesten pikamatka | 10.12.
1. Johannes Kühm (GER)
2. Martin Ponsiluoma (SWE)
3. Anton Smolski (BLR)
11. Olli Hiidensalo

Naisten pikamatka | 10.12.
1. Hanna Sola (BLR)
2. Justine Braisaz-Bouchet (FRA)
3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
29. Suvi Minkkinen

Miesten takaa-ajo | 11.12.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Sebastian Samuelsson (SWE)
8. Tero Seppälä

Naisten viesti | 11.12.
1. Ruotsi
2. Venäjä
3. Ranska
11. Suomi

Miesten viesti | 12.12.
1. Norja
2. Ranska
3. Venäjä
17. Suomi

Naisten takaa-ajo | 12.12.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Hanna Sola (BLR)
3. Elvira Öberg (SWE)
24. Suvi Minkkinen

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska | 16. - 19. joulukuuta

Naisten pikamatka | 16.12.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Anais Bescond (FRA)
3. Elvira Öberg (SWE)
9. Mari Eder

Miesten pikamatka | 17.12.
1. Johannes Thingnes Boe (NOR)
2. Eduard Latypov (RUS)
3. Filip Fjeld Andersen (NOR)
32. Tero Seppälä

Naisten takaa-ajo | 18.12.
1. Elvira Öberg (SWE)
2. Julia Simon (FRA)
3. Hanna Öberg (SWE)
29. Suvi Minkkinen

Miesten takaa-ajo | 18.12.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Eduard Latypov (RUS)
3. Vetle Sjaastad Christiansen (NOR)
32. Tero Seppälä

Naisten yhteislähtö | 19.12.
1. Elvira Öberg (SWE)
2. Julia Simon (FRA)
3. Kristina Resztova (RUS)
25. Mari Eder

Miesten yhteislähtö | 19.12.
1. Emilien Jacquelin (FRA)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA)
3. Tarjei Boe (NOR)
13. Tero Seppälä

Oberhof, Saksa | 6. - 9. tammikuuta

Miesten pikamatka | 6.1.
1. Alexander Loginov (RUS)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Sturla Holma Laegreid (NOR)
21. Olli Hiidensalo

Naisten pikamatka | 7.1.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Hanna Sola (BLR)
3. Julia Simon (FRA)
8. Mari Eder

Sekaviesti | 8.1.
1. Norja
2. Valko-Venäjä
3. Ranska
8. Suomi

Miesten takaa-ajo | 9.1.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Tarjei Boe (NOR)
20. Tero Seppälä

Naisten takaa-ajo | 9.1.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Dzinara Alimbekava (BLR)
24. Mari Eder

Ruhpolding, Saksa | 12. - 16. tammikuuta

Naisten pikamatka | 12.1.
1. Elvira Öberg (SWE)
2. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
3. Dorothea Wierer (ITA)
43. Mari Eder

Miesten pikamatka | 13.1.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Benedikt Doll (GER)
3. Anton Smolski (BLR)
5. Tero Seppälä

Naisten viesti | 14.1.
1. Ranska
2. Ruotsi
3. Venäjä
11. Suomi

Miesten viesti | 15.1.
1. Venäjä
2. Saksa
3. Valko-Venäjä
11. Suomi

Naisten takaa-ajo | 16.1.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Elvira Öberg (SWE)
3. Hanna Öberg (SWE)
18. Suvi Minkkinen

Miesten takaa-ajo | 16.1.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Alexandr Loginov (RUS)
3. Anton Smolski (BLR)
13. Tero Seppälä

Antholz-Anterselva, Italia | 20. - 23. tammikuuta

Miesten 20 km | 20.1.
1. Anton Babikov (RUS)
2. Tarjei Boe (NOR)
3. Said Karimulla Khalili (RUS)
18. Olli Hiidensalo

Naisten 15 km | 21.1.
1. Justine Braisaz-Bouchet (FRA)
2. Julia Simon (FRA)
3. Mona Brorsson (SWE)
13. Mari Eder

Miesten yhteislähtö | 22.1.
1. Benedikt Doll (GER)
2. Johannes Thingnes Boe (NOR)
3. Sturla Holm Laegreid (NOR)
6. Tero Seppälä

Naisten viesti | 22.1.
1. Norja
2. Venäjä
3. Ranska
9. Suomi

Miesten viesti | 23.1.
1. Norja
2. Venäjä
3. Saksa
11. Suomi

Naisten yhteislähtö | 23.1.
1. Dorothea Wierer (ITA)
2. Dzinara Alimbekava (BLR)
3. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
24. Mari Eder

Talviolympialaiset, Peking | 5. - 20. helmikuuta

Kontiolahti, Suomi | 3. - 6. maaliskuuta

Naisten viesti | 3.3.
1.
2.
3.

Miesten viesti | 4.3.
1.
2.
3.

Naisten pikamatka | 5.3.
1.
2.
3.

Miesten pikamatka | 5.3.
1.
2.
3.

Naisten takaa-ajo | 6.3.
1.
2.
3.

Miesten takaa-ajo | 7.3.
1.
2.
3.

Otepää, Viro | 10. - 13. maaliskuuta

Miesten pikamatka | 10.3.
1.
2.
3.

Naisten pikamatka | 11.3.
1.
2.
3.

Miesten yhteislähtö | 12.3.
1.
2.
3.

Naisten yhteislähtö | 13.3.
1.
2.
3.

Sekaviesti | 13.3.
1.
2.
3.

Pariviesti | 13.3.
1.
2.
3.

Holmenkollen, Norja | 17. - 20. maaliskuuta

Naisten pikamatka | 17.3.
1.
2.
3.

Miesten pikamatka | 18.3.
1.
2.
3.

Naisten takaa-ajo | 19.3.
1.
2.
3.

Miesten takaa-ajo | 19.3.
1.
2.
3.

Naisten yhteislähtö | 20.3.
1.
2.
3.

Miesten yhteislähtö | 20.3.
1.
2.
3.