TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 1 su
  • 2 tänään
  • 3 ti
  • 4 ke
  • 5 to
  • 6 pe
  • 7 la
  • 8 su
  • 9 ma
  • 10 ti
  • 11 ke
  • 12 to
  • 13 pe
  • 14 la

Ampumahiihdon MM TV ja stream

Ampumahiihdon MM ei sisällä tiedossa olevia live-lähetyksiä. Palaa aloitussivulle

Ampumahiihdon MM-kisojen tulokset 2021

Miesten pikakilpailu 12.2.

1. Martin Ponsiluoma (SWE)
2. Simon Desthieux (FRA)
3. Emilien Jacquelin (FRA)
28. Tero Seppälä
29. Olli Hiidensalo
47. Tuomas Harjula

Miesten takaa-ajo 14.2.

1. Emilien Jacquelin (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
27. Tuomas Harjula
32. Tero Seppälä
52. Olli Hiidensalo

Miesten normaalimatka 17.2.

1. Sturla Holma Laegreid (NOR)
2. Arnd Peiffer (GER)
3. Johannes Dale (NOR)
37. Tero Seppälä
65. Tuomas Harjula
95. Olli Hiidensalo

Miesten 15 km yhteislähtö 21.2.

1. Sturla Holma Laegreid (NOR)
2. Johannes Dale (NOR)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)

Miesten viesti 20.2.

1. Norja (Laegreid, Boe, Boe, Christiansen)
2. Ruotsi (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson)
3. RBU (Khalili, Eliseev, Loginov, Latypov))
19. Suomi (Harjula, Seppälä, Ranta, Hiidensalo)

Naisten pikakilpailu 13.2.

1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
3. Hanna Sola (BLR)
56. Mari Eder
62. Erika Jänkä
80. Nastassia Kinnunen
85. Suvi Minkkinen

Naisten takaa-ajo 14.2.

1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Lisa Theresa Hauser (AUT)
3. Anais Chevalier Bouchet (FRA)
31. Mari Eder

Naisten normaalimatka 15 km 16.2.

1. Marketa Davidova (TCH)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
44. Mari Eder
57. Suvi Minkkinen
81. Erika Jänkä
Venla Lehtonen keskeytti

Naisten 12,5 km yhteisläntö 21.2.

1. Lisa Theresa Hauser (AUT)
2. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
3. Tiril Eckhoff (NOR)

Naisten viesti 20.2.

1. Norja (Tandrevold, Eckhoff, Lien, Roiseland))
2. Saksa (Hinz, Hettich, Herrmann, Preuss))
3. Ukraina (Merkushyna, Dzhima, Blashko, Pidhrusina))
14. Suomi (Minkkinen, Eder, Jänkä, Kinnunen)

Sekaviesti 4 x 7,5 km 10.2.

1. Norja (Laegreid, Boe, Eckhoff, Roiseland)
2. Itävalta (Komatz, Eder, Zdouc, Hauser)
3. Ruotsi (Samuelsson, Ponsiluoma, Persson, Öberg)
13. Suomi (Harjula, Seppälä, Minkkinen, Eder)

Parisekaviesti 18.2.

1. Ranska (Guigonnat, Simon)
2. Norja (Thingnes Boe, Eckhoff)
3. Ruotsi (Samuelsson, Öberg)
25. Suomi (Ranta, Eder)