TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 14 ma
  • 15 tänään
  • 16 ke
  • 17 to
  • 18 pe
  • 19 la
  • 20 su
  • 21 ma
  • 22 ti
  • 23 ke
  • 24 to
  • 25 pe
  • 26 la
  • 27 su

Ampumahiihdon naisten maailmancup TV ja stream

Ampumahiihdon naisten maailmancup ei sisällä tiedossa olevia live-lähetyksiä. Palaa aloitussivulle

Ampumahiihdon naisten maailmancupin tulokset 2020-21

Kontiolahti: 28. - 29. marraskuuta

Naisten normaalimatka| 28.10.
1. Dorotha Wierer (ITA)
2. Denise Herrmann (GER)
3. Johanna Skottheim (SWE)
Paras suomalainen: 32. Mari Eder

Naisten pikamatka | 29.10.
1. Hanna Öberg (SWE)
2. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
3. Karoline Offigstad Knotten (NOR)
Paras suomalainen: 35. Mari Eder

Kontiolahti: 30.11. – 6.12.

Naisten pikamatka | 3.12.
1. Hanna Öberg (SWE)
2. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
3. Elvira Öberg (SWE)
Paras suomalainen: 71. Suvi Minkkinen

Naisten viesti | 5.12.
1. Ruotsi
2. Ranska
3. Saksa
14. Suomi

Naisten takaa-ajo | 6.12.
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
3. Hanna Öberg (SWE)

Hochfilzen:7. - 13. joulukuuta

Naisten pikakisa|11.12.
1. Dzinara Alimbekava (BLR)
2. Tiril Eckhoff (GER)
3. Franziska Preuss (GER)
Paras suomalainen: 15. Mari Eder

Naisten viesti | 12.12.
1. Norja
2. Ranska
3. Ruotsi
14. Suomi

Naisten takaa-ajo | 13.12.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Dzinara Alimbekava (BLR)
3. Julia Simon (FRA)
Paras suomalainen: 21. Mari Eder

Hochfilzen: 14. - 20. joulukuuta

Naisten pikakisa | 18.12.
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
Paras suomalainen: 44. Suvi Minkkinen

Naisten takaa-ajo | 19.12.
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Elvira Öberg (SWE)
Paras suomalainen: 25. Suvi Minkkinen

Naisten yhteislähtö | 20.12.
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Tiril Eckhoff (NOR)
3. Dorothea Wierer (ITA)

Oberhof: 8. - 10. tammikuuta

Naisten pikakisa | 8.1.
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)
Paras suomalainen: 55. Mari Eder

Naisten takaa-ajo | 9.1.
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)
Paras suomalainen: 34. Mari Eder

Oberhof: 13. - 17. joulukuuta

Naisten pikakisa | 14. tammikuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Dorothea Wierer (ITA)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)
Paras suomalainen: 37. Mari Eder

Naisten viesti| 16. tammikuuta
1. Saksa
2. Valko-Venäjä
3. Ruotsi
13. Suomi)

Naisten yhteislähtö | 17. tammikuuta
1. Julia Simon (FRA)
2. Franziska Preuss (GER)
3. Hanna Öberg (SWE)

Anterselva: 21. - 24. tammikuuta

Naisten normaalimatka | 21.1.
1. Lisa Theresa Hauser (AUT)
2. Yulia Dzhima (UKR)
3. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
Paras suomalainen: 58. Suvi Minkkinen

Naisten yhteislähtö | 23.1.
1. Julia Simon (FRA)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)

Naisten viesti | 24.1.
1. Venäjä
2. Saksa
3. Ranska
17. Suomi

Pokljuka (MM-kisat): 9. - 21. helmikuuta

Naisten pikamatka | 12. helmikuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
3. Hanna Sola (BLR)
Paras suomalainen: 56. Mari Eder

Naisten takaa-ajo | 14. helmikuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Lisa Theresa Hauser (AUT)
3. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
Paras suomalainen: 31. Mari Eder

Naisten normaalimatka | 20. helmikuuta
1. Marketa Davidova (TCH)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
Paras suomalainen: 44. Mari Eder

Naisten yhteislähtö | 21. helmikuuta
1. Lisa Theresa Hauser (AUT)
2. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
3. Tiril Eckhoff (NOR)

Nove Mesto: 4.-7. maaliskuuta

Naisten viesti | 4. maaliskuuta
1. Ruotsi
2. Valko-Venäjä
3. Ranska
19. Suomi

Naisten pikamatka | 6. maaliskuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Yuliia Dzhima (UKR)
3. Lisa Vittozzi (ITA)
Paras suomalainen: 18. Mari Eder

Naisten takaa-ajokisa | 7. maaliskuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Denise Herrmann (GER)
3. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
Paras suomalainen: 37. Mari Eder

Nove Mesto: 8. - 14. maaliskuuta

Naisten pikakisa | 12. maaliskuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Denise Herrmann (GER)
3. Dorothea Wierer (ITA)
Paras suomalainen: 44. Nastassia Kinnunen

Naisten takaa-ajokisa | 13. maaliskuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Dzinara Alimbekava (BLR)
3. Franziska Preuss (GER)
Paras suomalainen: 39. Suvi Minkkinen

Östersund: 16.-21. maaliskuuta

Naisten pikakisa | 19. maaliskuuta
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Dorothea Wierer (ITA)
3. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
Paras suomalainen: 36. Suvi Minkkinen

Naisten takaa-ajokisa | 20. maaliskuuta
1. Marte Olsbu Roeiseland (NOR)
2. Tiril Eckhoff (NOR)
3. Hanna Sola (BLR)
Paras suomalainen: 40. Suvi Minkkinen

Naisten yhteislähtö | 21. maaliskuuta
1. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
2. Dzinara Alimbekava (BLR)
3. Franziska Preuss (GER)