TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 16 su
  • 17 tänään
  • 18 ti
  • 19 ke
  • 20 to
  • 21 pe
  • 22 la
  • 23 su
  • 24 ma
  • 25 ti
  • 26 ke
  • 27 to
  • 28 pe
  • 29 la

Ampumahiihdon miesten maailmancup TV ja stream

Ampumahiihdon miesten maailmancup ei sisällä tiedossa olevia live-lähetyksiä. Palaa aloitussivulle

Ampumahiihdon miesten maailmancupin tulokset 2020-21

Kontiolahti: 28. - 29. marraskuuta

Miesten normaalimatka| 28.10.
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Johannes Thingnes Boe (NOR)
3. Erik Lesser (GER)
Paras suomalainen: 14. Tuomas Harjula

Miesten pikamatka | 29.10.
1. Johannes Thingnes Boe (NOR)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Martin Ponsiluoma (SWE)
Paras suomalainen: 41. Tero Seppälä

Kontiolahti: 30.11. – 6.12.

Miesten pikamatka | 3.12.
1. Tarjei Boe (NOR)
2. Arnd Peiffer (GER)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
Paras suomalainen: 31. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajo | 5.12.
1. Sebastian Samuelsson (SWE)
2. Fabien Claude (FRA)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
Paras suomalainen: 37. Tero Seppälä

Miesten viesti | 6.12.
1. Norja
2. Ruotsi
3. Saksa
13. Suomi

Hochfilzen:7. - 13. joulukuuta

Miesten pikakisa|11.12.
1. Johannes Dale (NOR)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA)
3. Fabien Claude (FRA)
Paras suomalainen: 16. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajo | 12.12.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Johannes Dale (NOR)
Paras suomalainen: 26. Tero Seppälä

Miesten viesti | 13.12.
1. Ruotsi
2. Norja
3. Saksa
10. Suomi

Hochfilzen: 14. - 20. joulukuuta

Miesten pikakisa | 17.12.
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Johannes Dale (NOR)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
Paras suomalainen: 26. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajo | 19.12.
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
Paras suomalainen: 44. Tero Seppälä

Miesten yhteislähtö | 20.12.
1. Arnd Peiffer (GER)
2. Martin Ponsiluoma (SWE)
3. Tarjei Boe (NOR)

Oberhof: 8. - 10. tammikuuta

Miesten pikakisa | 8.12.
1. Johannes Thingnes Boe (NOR)
2. Tarjei Boe (NOR)
3. Sturla Holm Laegreid (NOR)
Paras suomalainen: 46. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajo | 10.12.
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Johannes Dale (NOR)
3. Tarjei Boe (NOR)
Paras suomalainen: 41. Tero Seppälä

Oberhof: 13. - 17. joulukuuta

Miesten pikakisa | 13. tammikuuta
1. Johannes Thingnes Boe (NOR)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR)
3. Arnd Peiffer (GER)

Paras suomalainen: 31. Tero Seppälä

Miesten viesti| 15. tammikuuta
1. Ranska
2. Norja
3. Italia
10. Suomi)

Miesten yhteislähtö | 17. tammikuuta
1. Tarjei Boe (NOR)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Benjamin Weger (SUI)

Anterselva: 21. - 24. tammikuuta

Miesten normaalimatka | 22.1.
1. Alexander Loginov (RUS)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)
Paras suomalainen: 19. Tero Seppälä

Miesten viesti | 23.1.
1. Ranska
2. Norja
3. Venäjä
7. Suomi

Miesten yhteislähtö | 24.1.
1. Johannes Thingnes Boe (NOR)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA)
3. Jakov Fak (SVN

Pokljuka (MM-kisat): 9. - 21. helmikuuta

Miesten pikamatka | 12. helmikuuta
1. Martin Ponsiluoma (SWE)
2. Simon Desthieux (FRA)
3. Emilien Jacquelin (FRA)
Paras suomalainen: 28. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajo | 14. helmikuuta
1. Emilien Jacquelin (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)
Paras suomalainen: 27. Tuomas Harjula

Miesten normaalimatka | 18. helmikuuta
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Arnd Peiffer (GER)
3. Johannes Dale (NOR)
Paras suomalainen: 37. Tero Seppälä

Miesten yhteislähtö | 21. helmikuuta
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Johannes Dale (NOR)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)

Nove Mesto: 5.-7. maaliskuuta

Miesten viesti | 5. maaliskuuta
1. Saksa
2. Venäjä
3. Norja
16. Suomi

Miesten pikamatka | 6. maaliskuuta
1. Simon Desthieux (FRA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Arnd Peiffer (GER)
Paras suomalainen: 26. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajokisa | 7. maaliskuuta
1. Tarjei Boe (NOR)
2. Johannes Thingnes Boe (NOR)
3. Simon Desthieux (FRA)
Paras suomalainen: 33. Tero Seppälä

Nove Mesto: 8. - 14. maaliskuuta

Miesten pikakisa | 11. maaliskuuta
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Tarjei Boe (NOR)
3. Lukas Hofer (ITA)
Paras suomalainen: 40. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajokisa | 13. maaliskuuta
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Johannes Thingnes Boe (NOR)
3. Emilien Jacquelin (FRA)
Paras suomalainen: 25. Tero Seppälä

Östersund: 19.-21. maaliskuuta

Miesten pikakisa | 19. maaliskuuta
1. Lukas Hofer (ITA)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Tarjei Boe (NOR)
Paras suomalainen: 45. Tero Seppälä

Miesten takaa-ajokisa | 20. maaliskuuta
1. Sturla Holm Laegreid (NOR)
2. Johanne sThingnes Boe (NOR)
3. Lukas Hofer (ITA)
Paras suomalainen: 34. Tero Seppälä

Miesten yhteislähtö | 21. maaliskuuta
1. Simon Desthieux (FRA)
2. Eduard Latypov (RUS)
3. Johannes Thingnes Boe (NOR)