TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 6 ma
  • 7 tänään
  • 8 ke
  • 9 to
  • 10 pe
  • 11 la
  • 12 su
  • 13 ma
  • 14 ti
  • 15 ke
  • 16 to
  • 17 pe
  • 18 la
  • 19 su

Alppihiihdon maailmancup TV ja stream

Katso kaikki Alppihiihdon maailmancupin 2021-22 tv-lähetykset täältä. Kauden 2020-21 miesten maailmancupin voitti Ranskan Alexis Pinturault ja naisten maailmancupin paras oli Slovenian Petra Vlhova.
11 joulu

lauantai

10:30

Alppihiihdon maailmancup, Val d'Isere | Miesten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

11:30

Alppihiihdon maailmancup, St. Moritz | Naisten super-G

Alppihiihdon maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Val d'Isere | Miesten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

12 joulu

sunnuntai

10:30

Alppihiihdon maailmancup, Val d'Isere | Miesten pujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

11:30

Alppihiihdon maailmancup, St. Moritz | Naisten super-G

Alppihiihdon maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Val d'Isere | Miesten pujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

17 joulu

perjantai

12:45

Alppihiihdon maailmancup, Val Gardena | Miesten Super-G

Alppihiihdon maailmancup

18 joulu

lauantai

11:30

Alppihiihdon maailmancup, Val dÌsere | Naisten syöksylasku

Alppihiihdon maailmancup

12:45

Alppihiihdon maailmancup, Val Gardena | Miesten syöksylasku

Alppihiihdon maailmancup

21 joulu

tiistai

11:00

Alppihiihdon maailmancup, Courchevel | Naisten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Courchevel | Naisten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

28 joulu

tiistai

11:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

11:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

  • Eurosport Player
14:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

  • Eurosport Player
29 joulu

keskiviikko

11:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten pujottelun 1. lasku

Alppihiihdon maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Lienz | Naisten pujottelun 2. lasku

Alppihiihdon maailmancup

Alppihiihdon maailmancupin tulokset 2021-22

Sölden, Itävalta | 23. - 24. lokakuuta

Naisten suurpujottelu | 23.10.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Petra Vlhova (SVK)

Miesten suurpujottelu| 24.10.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Roland Leitinger (AUT)
3. Zan Kranjec (SVN)

Lech/Zurs, Itävalta | 13. - 14. marraskuuta

Naisten parisuurpujottelu | 13.11.
1. Andreja Slokar (SVN)
2. Thea Louise Stjernesund (NOR)
3. Kristin Lysdahl (NOR)

Miesten parisuurpujottelu | 14.11.
1. Christian Hirschbuhl (AUT)
2. Dominik Raschner (AUT)
3. Atle Lie McGrath (NOR)

Levi, Suomi | 20. - 21. marraskuuta

Naisten pujottelu | 20.11.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Lena Durr (GER)

Naisten pujottelu | 21.11.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Lena Durr (GER)

Lake Louise, Kanada | 26. - 28. marraskuuta

Miesten syöksylasku | 26.11. PERUUTETTU

Miesten syöksylasku | 27.11.
1. Matthias Mayer (AUT)
2. VIncent Kreichmayr (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)

Miesten super-G | 28.11. PERUUTETTU

Killington, USA | 27. - 28. marraskuuta

Naisten suurpujottelu | 27.11. PERUUTETTU

Naisten pujottelu | 28.11.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Petra Vhlova (SVK)
3. Wendy Holdener (SUI)

Beaver Creek, USA | 2. - 5. joulukuuta

Miesten super-G | 2.12.
1. Marco Odermatt (SUI
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Broderick Thompson (CAN)

Miesten super-G | 3.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Travis Ganong (USA)

Miesten syöksylasku | 4.12.
1.. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)

Miesten syöksylasku | 5.12. (PERUUTETTU)

Lake Louise, Kanada | 3. - 5. joulukuuta

Naisten syöksylasku | 3.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Breezy Johnson (USA)
3. Mirjam Puchner (AUT)

Naisten syöksylasku | 4.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Breezy Johnson (USA)
3. Corinne Suter (SUI)

Naisten super-G | 5.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Mirjam Puchner (AUT)

Val d’Isere, Ranska | 11. -12. joulukuuta

Miesten suurpujottelu | 11.12.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 12.12.
1.
2.
3.

St. Moritz, Sveitsi | 11. -12. joulukuuta

Naisten super-G | 11.12.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 12.12.
1.
2.
3.

Val Gardena/Gröden, Italia | 17. -18. joulukuuta

Miesten super-G | 17.12.
1.
2.
3.

Miesten syöksylasku | 18.12.
1.
2.
3.

Val d’Isere, Ranska | 18. -19. joulukuuta

Naisten syöksylasku | 18.12.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 19.12.
1.
2.
3.

Alta Badia, Italia | 19. -20. joulukuuta

Miesten suurpujottelu | 19.12.
1.
2.
3.

Miesten suurpujottelu | 20.12.
1.
2.
3.

Courchevel, Ranska| 21. joulukuuta

Naisten suurpujottelu | 21.12.
1.
2.
3.

Madonna di Campiglio, Italia| 22. joulukuuta

Miesten pujottelu | 22.12.
1.
2.
3.

Bormio, Italia | 28. -29. joulukuuta

Miesten syöksylasku | 28.12.
1.
2.
3.

Miesten super-G | 29.12.
1.
2.
3.

Lienz, Itävalta | 28. -29. joulukuuta

Naisten suurpujottelu | 28.12.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu | 29.12.
1.
2.
3.

Zagreb, Kroatia | 4. tammikuuta

Naisten pujottelu | 4.1.
1.
2.
3.

Zagreb, Kroatia | 6. tammikuuta

Miesten pujottelu | 6.1.
1.
2.
3.

Adelboden, Sveitsi | 8. -9. tammikuuta

Miesten suurpujottelu | 8.1.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 9.1.
1.
2.
3.

Maribor, Slovenia | 8. -9. tammikuuta

Naisten suurpujottelu | 8.1.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu | 9.1.
1.
2.
3.

Flachau, Itävalta | 11. tammikuuta

Naisten pujottelu | 11.1.
1.
2.
3.

Wengen, Sveitsi | 14. -16. tammikuuta

Miesten syöksylasku | 14.1.
1.
2.
3.

Miesten syöksylasku | 15.1.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 16.1.
1.
2.
3.

Zauchensee, Itävalta | 15. -16. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 15.1.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 16.1.
1.
2.
3.

Kitzbühel, Sveitsi | 21. -23. tammikuuta

Miesten syöksylasku | 21.1.
1.
2.
3.

Miesten syöksylasku | 22.1.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 23.1.
1.
2.
3.

Cortina d’Ampezzo,Italia | 22. -23. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 22.1.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 23.1.
1.
2.
3.

Schladming, Itävalta | 25. tammikuuta

Miesten pujottelu | 25.1.
1.
2.
3.

Kronplatz, Italia | 25. tammikuuta

Naisten suurpujottelu | 25.1.
1.
2.
3.

Garmisch-Partenkirchen, Saksa | 29. -30. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 29.1.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 30.2.
1.
2.
3.

Talviolympialaset, Peking | 4. -20. helmikuuta

Garmisch-Partenkirchen, Saksa | 26. -27. helmikuuta

Miesten pujottelu | 26.2.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 27.2.
1.
2.
3.

Crans-Montana, Sveitsi | 26. -27. helmikuuta

Naisten syöksylasku | 26.2.
1.
2.
3.

Naisten syöksylasku | 27.2.
1.
2.
3.

Kvitfjell, Norja | 5. -6. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 5.3.
1.
2.
3.

Miesten super-G | 6.3.
1.
2.
3.

Lenzerheide, Sveitsi | 5. -6. maaliskuuta

Naisten super-G | 5.3.
1.
2.
3.

Naisten suurpujottelu | 6.3.
1.
2.
3.

Åre, Ruotsi | 11. -12. maaliskuuta

Naisten suurpujottelu | 11.3.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu | 12.3.
1.
2.
3.

Granjska Gora, Slovenia | 12. -13. maaliskuuta

Miesten suurpujottelu | 12.3.
1.
2.
3.

Miesten suurpujottelu | 13.3.
1.
2.
3.

Meribel, Ranska | 16. -17. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 16.3.
1.
2.
3.

Naisten syöksylasku | 16.3.
1.
2.
3.

Miesten super-G | 17.3.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 17.3.
1.
2.
3.

Courchevel, Ranska | 19. -20. maaliskuuta

Miesten suurpujottelu | 19.3.
1.
2.
3.

Naisten suurpujottelu | 19.3.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu |20.3.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu |20.3.
1.
2.
3.