TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 1 to
  • 2 tänään
  • 3 la
  • 4 su
  • 5 ma
  • 6 ti
  • 7 ke
  • 8 to
  • 9 pe
  • 10 la
  • 11 su
  • 12 ma
  • 13 ti
  • 14 ke

Alppihiihdon maailmancup TV ja stream

Katso kaikki Alppihiihdon maailmancupin 2021-22 tv-lähetykset täältä. Kauden 2020-21 miesten maailmancupin voitti Ranskan Alexis Pinturault ja naisten maailmancupin paras oli Slovenian Petra Vlhova.
2 joulu

Tänään, perjantai

Päivän aiemmat ottelut
18:05

M syöksy, Beaver Creek

Alppihiihdon maailmancup

20:00

N syöksy, Lake Louise

Alppihiihdon maailmancup

Alppihiihdon maailmancupin tulokset 2021-22

Sölden, Itävalta | 23. - 24. lokakuuta

Naisten suurpujottelu | 23.10.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Petra Vlhova (SVK)

Miesten suurpujottelu| 24.10.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Roland Leitinger (AUT)
3. Zan Kranjec (SVN)

Lech/Zurs, Itävalta | 13. - 14. marraskuuta

Naisten parisuurpujottelu | 13.11.
1. Andreja Slokar (SVN)
2. Thea Louise Stjernesund (NOR)
3. Kristin Lysdahl (NOR)

Miesten parisuurpujottelu | 14.11.
1. Christian Hirschbuhl (AUT)
2. Dominik Raschner (AUT)
3. Atle Lie McGrath (NOR)

Levi, Suomi | 20. - 21. marraskuuta

Naisten pujottelu | 20.11.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Lena Durr (GER)

Naisten pujottelu | 21.11.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Lena Durr (GER)

Lake Louise, Kanada | 26. - 28. marraskuuta

Miesten syöksylasku | 26.11. PERUUTETTU

Miesten syöksylasku | 27.11.
1. Matthias Mayer (AUT)
2. VIncent Kreichmayr (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)

Miesten super-G | 28.11. PERUUTETTU

Killington, USA | 27. - 28. marraskuuta

Naisten suurpujottelu | 27.11. PERUUTETTU

Naisten pujottelu | 28.11.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Petra Vhlova (SVK)
3. Wendy Holdener (SUI)

Beaver Creek, USA | 2. - 5. joulukuuta

Miesten super-G | 2.12.
1. Marco Odermatt (SUI
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Broderick Thompson (CAN)

Miesten super-G | 3.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Travis Ganong (USA)

Miesten syöksylasku | 4.12.
1.. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)

Miesten syöksylasku | 5.12. (PERUUTETTU)

Lake Louise, Kanada | 3. - 5. joulukuuta

Naisten syöksylasku | 3.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Breezy Johnson (USA)
3. Mirjam Puchner (AUT)

Naisten syöksylasku | 4.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Breezy Johnson (USA)
3. Corinne Suter (SUI)

Naisten super-G | 5.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Mirjam Puchner (AUT)

Val d’Isere, Ranska | 11. -12. joulukuuta

Miesten suurpujottelu | 11.12.
1. Marc Odermatt (SUI)
2.Alexis Pinturault (FRA)
3. Manuel Feller (AUT)

Miesten pujottelu | 12.12.
1. Clement Noel (FRA)
2. Kristoffer Jakobsen (NOR)
3. Filip Zubcic (CRO)

St. Moritz, Sveitsi | 11. -12. joulukuuta

Naisten super-G | 11.12.
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Sofia Goggia (ITA)
3. Mikaela Shiffrin (USA)

Naisten super-G | 12.12.
1. Federica Brignone (ITA)
2. Elena Curtoni (ITA)
3. Mikaela Shiffrin (USA)

Val Gardena/Gröden, Italia | 17. -18. joulukuuta

Miesten super-G | 17.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Vincent Kriechmayr (AUT)

Miesten syöksylasku | 18.12.
1. Bryce Bennett (USA)
2. Otmar Striedinger (AUT)
3. Niels Hintermann (SUI)

Val d’Isere, Ranska | 18. -19. joulukuuta

Naisten syöksylasku | 18.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Breezy Johnson (USA)
3. Mirjam Puchner (AUT)

Naisten super-G | 19.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Ragnhild Mowinckel (NOR)
3. Elena Curtoni (ITA)

Alta Badia, Italia | 19. -20. joulukuuta

Miesten suurpujottelu | 19.12.
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Manuel Feller (AUT)

Miesten suurpujottelu | 20.12.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Luca De Aliprandini (ITA)
3. Alexander Schmid (GER)

Courchevel, Ranska| 21. joulukuuta

Naisten suurpujottelu | 21.12.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Sara Hector (SWE)
3. Michelle Gisin (SUI)

Naisten suurpujottelu | 21212.
1. Sara Hector (SWE)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Marta Bassino (ITA)

Madonna di Campiglio, Italia| 22. joulukuuta

Miesten pujottelu | 22.12.
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
2. Alexis Pinturault (FRA)
3. Kristoffer Jakobsen (SWE)

Bormio, Italia | 28. -29. joulukuuta

Miesten syöksylasku | 28.12.
1. Dominik Paris (ITA)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Niels Hintermann (SUI)

Miesten super-G | 29.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Raphael Haaser (AUT)
3. Vincent Kriechmayr (AUT)

Lienz, Itävalta | 28. -29. joulukuuta

Naisten suurpujottelu | 28.12.
1. Tessa Worley (FRA)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Sara Hector (SWE)

Naisten pujottelu | 29.12.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Michelle Gisin (SUI)

Zagreb, Kroatia | 4. tammikuuta

Naisten pujottelu | 4.1.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Katharina Liensberger (AUT)

Adelboden, Sveitsi | 8. -9. tammikuuta

Miesten suurpujottelu | 8.1.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)

Miesten pujottelu | 9.1.
1. Johannes Strolz (AUT)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Linus Strasser (GER)

Gransjak Gora, Slovenia | 8. -9. tammikuuta

Naisten suurpujottelu | 8.1.
1. Sara Hector (SWE)
2. Tessa Worley (FRA)
3. Marta Bassino (ITA)

Naisten pujottelu | 9.1.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Wendy Holdener (SUI)
3. Anna Swenn-Larsson (SWE)

Schladming, Itävalta | 11. tammikuuta

Naisten pujottelu | 11.1.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Lena Dürr (GER)

Wengen, Sveitsi | 14. -16. tammikuuta

Miesten super-G | 13.1.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)

Miesten syöksylasku | 14.1.
1. Alexander Aamodt Kilde (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Beat Feuz (SUI)

Miesten syöksylasku | 15.1.
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Beat Feuz (SUI)
3. Dominik Paris (ITA)

Miesten pujottelu | 16.1.
1. Lucas Braathen (NOR)
2. Daniel Yule (SUI)
3. Giuliano Razzoli (ITA)

Zauchensee, Itävalta | 15. -16. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 15.1.
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Kira Weidle (GER)
3. Ramona Siebenhofer (AUT)

Naisten super-G | 16.1.
1. Federica Brignone (ITA)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Ariane Rädler (AUT)

Kitzbühel, Sveitsi | 21. -23. tammikuuta

Miesten syöksylasku | 21.1.
1. Alexander Aamodt Kilde (NOR)
2. Johan Clarey (FRA)
3. Blaise Giezendanner (FRA)

Miesten pujottelu | 22.1.
1. Dave Ryding (GBR)
2. Lucas Braathen (NOR)
3. Henrik Kristoffersen (NOR)

Miesten syöksylasku | 23.1.
1. Beat Feuz (SUI)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Daniel Hemetsberger (AUT)

Cortina d’Ampezzo,Italia | 22. -23. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 22.1.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Ramona Siebenhofer(AUT)
3. Ester Ledecka (TCH)

Naisten super-G | 23.1.
1. Elena Curtoni (ITA)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Michelle Gisin (SUI)

Schladming, Itävalta | 25. tammikuuta

Miesten pujottelu | 25.1.
1. Linus Strasser (GER)
2. Atle Lie McGrath (NOR)
3. Manuel Feller (AUT)

Kronplatz, Italia | 25. tammikuuta

Naisten suurpujottelu | 25.1.
1. Sara Hector (SWE)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Tessa Worley (FRA)

Garmisch-Partenkirchen, Saksa | 29. -30. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 29.1.
1. Corinne Suter (SUI)
2. Jasmine Flury (SUI)
3. Cornelia Hutter (AUT)

Naisten super-G | 30.2.
1. Federica Brignone (ITA) ja Cornelia Hutter (AUT)
3. Tamara Tippler (AUT)

Talviolympialaset, Peking | 4. -20. helmikuuta

Garmisch-Partenkirchen, Saksa | 26. -27. helmikuuta

Miesten pujottelu | 26.2.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu | 27.2.
1.
2.
3.

Crans-Montana, Sveitsi | 26. -27. helmikuuta

Naisten syöksylasku | 26.2.
1.
2.
3.

Naisten syöksylasku | 27.2.
1.
2.
3.

Kvitfjell, Norja | 5. -6. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 5.3.
1.
2.
3.

Miesten super-G | 6.3.
1.
2.
3.

Lenzerheide, Sveitsi | 5. -6. maaliskuuta

Naisten super-G | 5.3.
1.
2.
3.

Naisten suurpujottelu | 6.3.
1.
2.
3.

Åre, Ruotsi | 11. -12. maaliskuuta

Naisten suurpujottelu | 11.3.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu | 12.3.
1.
2.
3.

Granjska Gora, Slovenia | 12. -13. maaliskuuta

Miesten suurpujottelu | 12.3.
1.
2.
3.

Miesten suurpujottelu | 13.3.
1.
2.
3.

Meribel, Ranska | 16. -17. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 16.3.
1.
2.
3.

Naisten syöksylasku | 16.3.
1.
2.
3.

Miesten super-G | 17.3.
1.
2.
3.

Naisten super-G | 17.3.
1.
2.
3.

Courchevel, Ranska | 19. -20. maaliskuuta

Miesten suurpujottelu | 19.3.
1.
2.
3.

Naisten suurpujottelu | 19.3.
1.
2.
3.

Miesten pujottelu |20.3.
1.
2.
3.

Naisten pujottelu |20.3.
1.
2.
3.