TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 28 su
  • 1 tänään
  • 2 ti
  • 3 ke
  • 4 to
  • 5 pe
  • 6 la
  • 7 su
  • 8 ma
  • 9 ti
  • 10 ke
  • 11 to
  • 12 pe
  • 13 la

Alppihiihdon miesten maailmancup TV ja stream

28 helmi

Eilen, sunnuntai

10:50

Alppihiihdon maailmancup, Bansko | Miesten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

  • Eurosport Player
  • Eurosport 1
13:30

Alppihiihdon maailmancup, Bansko | Miesten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

  • Eurosport Player
  • Eurosport 1
5 maalis

perjantai

12:20

Alppihiihdon maailmancup, Saalbach-Hinterglemm | miesten syöksylasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

  • Eurosport Player
  • Eurosport 1
6 maalis

lauantai

11:30

Alppihiihdon maailmancup, Saalbach-Hinterglemm | miesten syöksylasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

  • Eurosport Player
  • Eurosport 1
7 maalis

sunnuntai

11:30

Alppihiihdon maailmancup, Saalbach-Hinterglemm | miesten Super-G

Alppihiihdon miesten maailmancup

  • Eurosport Player
  • Eurosport 1
13 maalis

lauantai

10:30

Alppihiihdon maailmancup, Kranjska Gora | miesten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

11:30

Alppihiihdon maailmancup, Åre | Naisten pujottelun 1. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

13:30

Alppihiihdon maailmancup, Kranjska Gora | miesten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

14 maalis

sunnuntai

15:40

Alppihiihdon maailmancup, Kranjska Gora | miesten pujottelun 2. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

17 maalis

keskiviikko

10:30

Alppihiihdon maailmancup, Lenzerheide | miesten syöksylasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

Alppihiihdon maailmancupin tulokset 2020-21

Sölden: 17. - 18. lokakuuta

Naisten suurpujottelu| 17.10.
1. Marta Bassino (ITA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Petra Vlhova (SVK)

Miesten suurpujottelu | 18.10.
1. Lucas Braathen (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Gino Caviezel (SUI)

Levi: 21. - 22. lokakuuta

Naisten pujottelu - päivä 1 | 21.10.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Katharina Liensberger (AUT)

Naisten pujottelu - päivä 2 | 22.10.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Katharina Liensberger (AUT)

Lech Zuers: 26. - 27. lokakuuta

Naisten paripujottelu | 26.10.
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Paula Moltzan (USA)
3. Lara Gut-Behrami (SUI)

Miesten paripujottelu | 27.10.
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Henrik Kristoffersen (NOR)
3. Alexander Schmid (GER)

Santa Caterina Valfurva: 5. - 7. joulukuuta

Miesten suurpujottelu - päivä 1 | 5.12.
1. Filip Zubcic (CRO)
2. Zan Kranjec (SLO)
3. Marco Odermatt (SUI)

Miesten suurpujottelu – päivä 2 | 7.12.
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Tommy Ford (USA)
3. Filip Zubcic (CRO)

Val d'Isere: 12. - 13. joulukuuta

Miesten Super-G | 12.12.
1. Mauro Caviezel (SUI)
2. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
3. Christian Walder (AUT)

Miesten syöksylasku | 13.12.
1. Martin Cater (SLO)
2. Otmar Striedinger (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)

Courchevel: 12. - 14. joulukuuta

Naisten suurpujottelu- päivä 1 | 12.12.
1. Marta Bassino (ITA)
2. Sara Hector (SWE)
3. Petra Vlhova (SVK)

Naisten suurpujottelu- päivä 2 | 14.12.
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Tessa Worley (FRA)

Val Gardena: 18. - 19. joulukuuta

Miesten Super-G | 18.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Mauro Caviezel (SUI)
3. Kjetil Jansrud (NOR)

Miesten syöksylasku | 19.12.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Ryan Cochran-Siegle (USA)
3. Beat Feuz (SUI)

Val d'Isere: 18. - 20. joulukuuta

Naisten syöksylasku - päivä 1 | 18.12.
1. Corinne Suter (SUI)
2. Sofia Goggia (ITA)
3. Breezy Johnson (USA)

Naisten syöksylasku - Päivä 2 | 19.12.
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Breezy Johnson (USA)

Naisten Super-G | 20.12.
1. Ester Ledecka (CZE)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Federica Brignone (ITA)

Alta Badia: 20. - 21. joulukuuta

Miesten suurpujottelu | 20.12.
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Atle Lie McGrath (NOR)
3. Justin Murisier (SUI)

Miesten pujottelu | 21.12.
1. Ramon Zenhaeusern (SUI)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)

Madonna di Campiglio: 22. joulukuuta

Miesten pujottelu | 22.12.
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Sebastian Foss-Solevaag (NOR)
3. Alex Vinatzer (ITA)

Bormio: 29. - 30. joulukuuta

Miesten Super-G | 29.12.
1. Ryan Cochran-Siegle (USA)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)

Miesten syöksylasku | 30.12.
1. Matthias Mayer (AUT)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)

Semmering: 28. - 29. joulukuuta

Naisten suurpujottelu| 28.12. - peruutettu

Naisten pujottelu | 29.12.
1. Michelle Gisin (SUI)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Mikaela Shiffrin (USA)

Zagreb: 3. - 6. tammikuuta

Naisten pujottelu | 3. tammikuuta
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Michelle Gisin (SUI)

Miesten pujottelu | 6. tammikuuta
1. Linus Strasser (GER)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)

St. Anton: 9. - 10. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 9. tammikuuta
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Breezy Johnson (USA)

Naisten Super-G | 10. tammikuuta
1. Lara Behrami-Gut (SUI)
2. Marta Bassino (ITA)
3. Corinne Suter (AUT)

Adelboden: 8. - 10. tammikuuta

Miesten suurpujottelu | 8. tammikuuta
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Marco Odermatt (SUI)

Miesten suurpujottelu | 9. tammikuuta
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Loic Meillard (SUI)

Miesten pujottelu | 10. tammikuuta
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Linus Strasser (GER)
3. Dave Ryding (GBR)

Flachau: 12. tammikuuta

Naisten pujottelu | 12. tammikuuta
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Wendy Holdener (SUI)

Kranjska Gora: 16. - 17. tammikuuta

Naisten suurpujottelu| 16. tammikuuta
1. Marta Bassino (ITA)
2. Tessa Worley (FRA)
3. Michelle Gisin (SUI)

Naisten suurpujottelu| 17. tammikuuta
1. Marta Bassino (ITA)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Meta Hrovat (SLO)

Flachau: 16. - 17. tammikuuta

Miesten pujottelu | 16. tammikuuta
1. Manuel Feller (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Marco Schwarz (AUT)

Miesten pujottelu | 17. tammikuuta
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
2. Marco Schwarz (AUT)
3. Alexis Pintrault (FRA)

Kitzbühel: 22. - 24. tammikuuta

Miesten syöksylasku | 22. tammikuuta
1. Beat Feuz (SUI)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Dominik Paris (ITA)

Miesten syöksylasku | 24. tammikuuta
1. Beat Feuz (SUI)
2. Johan Clarey (FRA)
3. Matthias Mayer (AUT)

Miesten Super-G | 25. tammikuuta
1. Vincent Kriechmayer (AUT)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)

Crans Montana: 22. - 24. tammikuuta

Naisten syöksylasku | 22. tammikuuta
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Ester Ledecka (TCH)
3. Breezy Johnson (USA)

Naisten syöksylasku | 23. tammikuuta
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Elena Curtoni (ITA)

Naisten Super-G | 24. tammikuuta
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Federica Brignone (ITA)

Schladming: 26. tammikuuta

Miesten pujottelu | 26. tammikuuta
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Alexis Pinturault (FRA)

Kronplatz: 26. tammikuuta

Naisten suurpujottelu| 26. tammikuuta
1. Tessa Worley (FRA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Marta Bassino (ITA)

Garmisch Partenkirchen: 30. - 31. tammikuuta

Naisten Super-G | 30. tammikuuta
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Kajsa Vickhoff Lie (NOR)
3. Marie-Michele Gagnon (CAN)

Naisten Super-G | 1. helmikuuta
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Tamara Tippler (AUT)

Chamonix: 30. - 31. tammikuuta

Miesten pujottelu | 30. tammikuuta
1. Clement Noel (FRA)
2. Ramon Zenhäusern (SUI)
3. Marco Schwarz (AUT)

Miesten pujottelu | 31. tammikuuta
1. Henrik Kristofferssen (NOR)
2. Ramon Zenhäusern (SUI)
3. Sandro Simonet (SUI)

Garmisch Partenkirchen: 5. - 6. helmikuuta

Miesten syöksylasku | 5. helmikuuta
1. Dominik Paris (ITA)
2. Beat Feuz (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)

Miesten Super-G | 6. helmikuuta
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Marco Odermatt (SUI)

Val di Fassa: 26. - 28. helmikuuta

Naisten Super-G | 26. helmikuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten syöksylasku | 27. helmikuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten Super-G | 28. helmikuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Bansko: 27. - 28. helmikuuta

Miesten suurpujottelu | 27. helmikuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten suurpujottelu | 28. helmikuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Saalbach-Hinterglemm: 5. - 7. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 5. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten syöksylasku | 6. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten Super-G | 7. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Jasna: 6. - 7. maaliskuuta

Naisten suurpujottelu| 6. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten pujottelu | 7. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Åre: 12. - 13. maaliskuuta

Naisten pujottelu | 12. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten pujottelu | 13. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Kranjska Gora: 13. - 14. maaliskuuta

Miesten suurpujottelu | 13. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten pujottelu | 14. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Lenzerheide: 17. - 21. maaliskuuta

Miesten syöksylasku | 17. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten syöksylasku | 17. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten Super-G | 18. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten Super-G | 18. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Paripujottelun joukkuekisa | 19. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten suurpujottelu | 20. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten pujottelu | 20. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Naisten suurpujottelu| 21. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()

Miesten pujottelu | 21. maaliskuuta
1. ()
2. ()
3. ()