TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 24 ti
  • 25 tänään
  • 26 to
  • 27 pe
  • 28 la
  • 29 su
  • 30 ma
  • 1 ti
  • 2 ke
  • 3 to
  • 4 pe
  • 5 la
  • 6 su
  • 7 ma

Koripallo TV ja stream

Suomessa koripallon halutuimmat lähetysoikeudet koskevat ammattilaissarja NBA:ta sekä Suomen maajoukkueen otteluita EM- ja MM-kisoissa. Tällä hetkellä Nelonen lähettää noin viisi NBA-peliä viikossa maksullisilla Pro-kanavillaan sekä Ruutu+ suoratoistopalvelussa. Ruudun etuna sanottakoon suomenkielinen selostus isossa osassa otteluista. NBA:n tosifanin kannattaa tilata sen sijaan NBA League Pass, jonka kautta voi katsoa katsoa kaikki kauden ottelut suorina lähetyksinä sekä tallenteina. Vedonlyöntiyhtiö Betsafe on panostanut NBA-koripalloon ja näyttääkin veloituksettomasti kaikki kauden NBA-ottelut striiminä. Betsafe on oiva vaihtoehto, jos pienemmän resoluution live stream kelpaa. YLE on perinteisesti hankkinut koripallon EM- ja MM-kisojen lähetysoikeudet. Suomalaisista sarjoista Korisliiga näkyy Elisa Viihde Sport -kanavalla.
26 marras

Huomenna, torstai

21:00

Alba Berlin – Khimki

Koripallon Euroliiga

27 marras

perjantai

14:30

Koripallon EM-karsintaa | Hollanti - Ruotsi

EM-karsinta

19:30

Koripallon EM-karsintaa | Liettua – Tanska

EM-karsinta

21:00

Panathinaikos – Bayern München

Koripallon Euroliiga

28 marras

lauantai

16:30

Sveitsi – Serbia, koripallon EM-karsinta

EM-karsinta

19:30

Suomi - Georgia, EM-karsintaottelu

EM-karsinta

29 marras

sunnuntai

16:30

Tanska – Tsekki

EM-karsinta

19:00

Koripallon EM-karsintaa | Ruotsi – Kroatia

EM-karsinta

30 marras

maanantai

16:00

Sveitsi – Georgia

EM-karsinta

19:00

Serbia – Suomi

EM-karsinta

1 joulu

tiistai

18:30

Tampereen Pyrintö – UU-Korihait

Korisliiga

22:15

Barcelona – Valencia

Liga ACB

2 joulu

keskiviikko

18:30

Karhu Basket – URA Basket

Korisliiga

18:30

Kataja – Kobrat

Korisliiga

21:45

Bourg-en-Bresse – UR Venezia

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
22:15

Real Madrid – Saski Baskonia

Liga ACB

3 joulu

torstai

21:30

Brose Baskets – Wurzburg

Koripallon Bundesliga

4 joulu

perjantai

18:30

BC Nokia – Kouvot

Korisliiga

18:30

KTP Basket – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

5 joulu

lauantai

17:00

UU-Korihait – Lahti Basketball

Korisliiga

17:00

Salon Vilpas – Seagulls

Korisliiga

21:45

Joventut – Basket Zaragoza

Liga ACB

6 joulu

sunnuntai

19:30

Burgos – Real Madrid

Liga ACB

21:30

Bayern München – BG Goettingen

Koripallon Bundesliga

8 joulu

tiistai

18:30

Kouvot – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

Kataja – KTP Basket

Korisliiga

18:30

Karhu Basket – Seagulls

Korisliiga

20:30

Ratiopharm Ulm – Buducnost

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:00

Nanterre – ASP Promitheas

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:30

UR Venezia – Joventut

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
9 joulu

keskiviikko

18:00

Unics Kazan – Bourg-en-Bresse

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
18:30

BC Nokia – URA Basket

Korisliiga

18:30

Salon Vilpas – Lahti Basketball

Korisliiga

18:30

UU-Korihait – Kobrat

Korisliiga

19:30

Cedevita – Dolomiti Energia Trento

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
20:00

Mornar Bar – Metropolitans 92

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
20:00

Monaco – Virtus Bologna

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:00

Antwerp Giants – Lietkabelis

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:00

Basquet Club Andorra – Lokomotiv Kuban

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:30

Partizan – Bahcesehir Koleji

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:45

Basket Brescia – Unicaja

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
22:00

Gran Canaria – Bursaspor Basketball

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
10 joulu

torstai

19:30

Cedevita – ASP Promitheas

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:30

UR Venezia – Bourg-en-Bresse

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
11 joulu

perjantai

18:30

KTP Basket – Karhu Basket

Korisliiga

12 joulu

lauantai

21:45

Iberostar Tenerife – Burgos

Liga ACB

13 joulu

sunnuntai

19:00

URA Basket – Kouvot

Korisliiga

19:00

Alba Berlin – Brose Baskets

Koripallon Bundesliga

19:30

Real Madrid – Unicaja

Liga ACB

15 joulu

tiistai

18:00

Bahcesehir Koleji – UR Venezia

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
18:30

Seagulls – BC Nokia

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Karhu Basket

Korisliiga

20:00

Metropolitans 92 – Basket Brescia

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:45

Joventut – Unics Kazan

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:45

Bourg-en-Bresse – Partizan

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
16 joulu

keskiviikko

18:30

Kobrat – Salon Vilpas

Korisliiga

18:30

Tampereen Pyrintö – Kataja

Korisliiga

18:30

ASP Promitheas – Cedevita

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
18:30

Lokomotiv Kuban – Monaco

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
19:00

Bursaspor Basketball – Nanterre

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
19:00

Lietkabelis – Basquet Club Andorra

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
20:00

Buducnost – Mornar Bar

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:00

Dolomiti Energia Trento – Gran Canaria

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:30

Virtus Bologna – Antwerp Giants

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
21:45

Unicaja – Ratiopharm Ulm

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
18 joulu

perjantai

18:30

Seagulls – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

Lietkabelis – Monaco

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
18:30

Salon Vilpas – UU-Korihait

Korisliiga

18:30

BC Nokia – KTP Basket

Korisliiga

19 joulu

lauantai

17:00

Kouvot – Kobrat

Korisliiga

17:00

Karhu Basket – Kataja

Korisliiga

20 joulu

sunnuntai

13:30

Obradoiro CAB – Basket Zaragoza

Liga ACB

19:00

URA Basket – Lahti Basketball

Korisliiga

19:30

Barcelona – Joventut

Liga ACB

21 joulu

maanantai

18:30

Tampereen Pyrintö – BC Nokia

Korisliiga

22 joulu

tiistai

20:00

Virtus Bologna – Basquet Club Andorra

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
27 joulu

sunnuntai

15:15

Iberostar Tenerife – Basquet Club Andorra

Liga ACB

22:30

Real Madrid – Barcelona

Liga ACB

28 joulu

maanantai

18:30

Seagulls – URA Basket

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Kouvot

Korisliiga

18:30

Kobrat – BC Nokia

Korisliiga

18:30

Kataja – Salon Vilpas

Korisliiga

18:30

KTP Basket – UU-Korihait

Korisliiga

30 joulu

keskiviikko

18:30

Kouvot – Seagulls

Korisliiga

18:30

BC Nokia – Lahti Basketball

Korisliiga

18:30

URA Basket – Kobrat

Korisliiga

18:30

UU-Korihait – Kataja

Korisliiga

18:30

Salon Vilpas – KTP Basket

Korisliiga

21:45

Joventut – Bourg-en-Bresse

Koripallon Euro Cup

  • Eurosport Player
1 tammi

perjantai

17:00

Karhu Basket – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

2 tammi

lauantai

17:00

Kobrat – URA Basket

Korisliiga

17:00

Kataja – BC Nokia

Korisliiga

17:00

KTP Basket – Kouvot

Korisliiga

21:45

Iberostar Tenerife – Real Madrid

Liga ACB

3 tammi

sunnuntai

17:00

Tampereen Pyrintö – Karhu Basket

Korisliiga

17:00

Lahti Basketball – Seagulls

Korisliiga

19:30

Fuenlabrada – Barcelona

Liga ACB

6 tammi

keskiviikko

17:00

Karhu Basket – Salon Vilpas

Korisliiga

18:30

Seagulls – Kobrat

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

BC Nokia – UU-Korihait

Korisliiga

18:30

Kouvot – Kataja

Korisliiga

18:30

URA Basket – KTP Basket

Korisliiga

8 tammi

perjantai

18:30

UU-Korihait – Kouvot

Korisliiga

18:30

Kataja – URA Basket

Korisliiga

18:30

KTP Basket – Seagulls

Korisliiga

    Mainos:
    Mainos:
    Mainos:
    Mainos: