TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 24 su
  • 25 tänään
  • 26 ti
  • 27 ke
  • 28 to
  • 29 pe
  • 30 la
  • 31 su
  • 1 ma
  • 2 ti
  • 3 ke
  • 4 to
  • 5 pe
  • 6 la

Yle Areena TV ja stream

Yleisradion suoratoistopalvelu näyttää viikoittain urheilua. Kaikki YLE TV2 urheilusisällöt on saatavilla myös Areenan kautta. Monikanavaisen suoratoistopalvelun merkitys on korostunut olympiakilpailujen ja jalkapallon arvokisojen yhteydessä, sillä se on mahdollistanut suorat lähetyksen useista samanaikaisista tapahtumista.

24 loka

Eilen, sunnuntai

10:10

Telinevoimistelun MM-kisat | telinekohtaiset finaalit

Telinevoimistelun MM

11:00

Alppihiihdon maailmancup, Sölden | miesten suurpujottelun 1. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

14:00

Alppihiihdon maailmancup, Sölden | miesten suurpujottelun 2. lasku

Alppihiihdon miesten maailmancup

26 loka

Huomenna, tiistai

18:15

Suomi – Irlanti

Naisten MM-kisat (MM-karsinta)

27 loka

keskiviikko

13:10

Rytmisen voimistelun MM | vanne- ja pallofinaalit

Rytmisen voimistelun MM

18:30

Lentopallon Mestarien liiga | VaLePa - Benfica

Lentopallon Mestarien liiga

28 loka

torstai

13:10

Rytmisen voimistelun MM | keila- ja nauhafinaalit

Rytmisen voimistelun MM

29 loka

perjantai

10:50

Rytmisen voimistelun MM | joukkueiden 2-ottelu

Rytmisen voimistelun MM

30 loka

lauantai

08:30

Rytmisen voimistelun MM | 4-ottelu

Rytmisen voimistelun EM-kilpailut

31 loka

sunnuntai

10:30

Rytmisen voimistelun MM | joukkueiden välinefinaalit

Rytmisen voimistelun MM

2 marras

tiistai

12:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

18:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

3 marras

keskiviikko

12:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

18:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

4 marras

torstai

12:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

18:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

5 marras

perjantai

12:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

18:00

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

6 marras

lauantai

11:40

Hiihdon Suomen cup | Sprinttihiihdot

Hiihdon Suomen cup (Vuokatti)

13:40

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

17:25

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

7 marras

sunnuntai

11:00

Hiihdon Suomen cup | viestit

Hiihdon Suomen cup (Vuokatti)

13:10

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

17:30

Uinnin lyhyen radan EM-kisat, Kazan

Uinnin EM-kisat

13 marras

lauantai

18:00

Alppihiihdon maailmancup, Lech/Zuers | Naisten paripujottelu

Alppihiihdon naisten maailmancup

14 marras

sunnuntai

17:00

Alppihiihdon maailmancup, Lech/Zuers | Miesten paripujottelu

Alppihiihdon miesten maailmancup

19 marras

perjantai

18:00

Mäkihypyn maailmancup, Nizhny Tagil | karsinta

Mäkihypyn maailmancup

20 marras

lauantai

11:30

Alppihiihdon maailmancup, Levi | Naisten pujottelun 1. lasku

Alppihiihdon naisten maailmancup

12:00

Rallin MM-sarja, Monza | EK 10

Rallin MM-sarja

12:30

Hiihdon Suomen cup | Sprintit

Hiihdon Suomen cup (Taivalkoski)

14:30

Alppihiihdon maailmancup, Levi | Naisten pujottelun 2. lasku

Alppihiihdon naisten maailmancup

17:00

Mäkihypyn maailmancup, Nizhny Tagil | HS 134

Mäkihypyn maailmancup

21 marras

sunnuntai

10:00

Hiihdon Suomen cup | naisten 10 km

Hiihdon Suomen cup (Taivalkoski)

11:00

Rallin MM-sarja, Monza | EK 15

Rallin MM-sarja

12:30

Hiihdon Suomen cup | miesten 15 km

Hiihdon Suomen cup

14:30

Alppihiihdon maailmancup, Levi | Naisten pujottelun 2. lasku

Alppihiihdon naisten maailmancup

17:00

Mäkihypyn maailmancup, Nizhny Tagil | HS 134

Mäkihypyn maailmancup

25 marras

torstai

19:30

Ruotsi – Suomi

Naisten MM-kisat (MM-karsinta)