TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 27 pe
  • 28 tänään
  • 29 su
  • 30 ma
  • 1 ti
  • 2 ke
  • 3 to
  • 4 pe
  • 5 la
  • 6 su
  • 7 ma
  • 8 ti
  • 9 ke
  • 10 to

Ruutu TV ja stream

Sanoman omistama suoratoistopalvelu Ruutu näyttää laajasti suomalaista urheilua. Ruudun kautta voi katsoa jalkapallon Veikkausliigaa, Kansallista liigaa sekä joitain miesten Kakkosen otteluita. Kaikki Superpesiksen ottelut näkyvät Ruudussa. Jääkiekossa tarjolla ovat Mestiksen, naisten liigan sekä nuorten SM-sarjojen ottelut. Ruutu on myös koripallon pääsarjojen koti kaudesta 2020-21 alkaen. Myös Vaahteraliiga ja jalkapallon Serie A kuuluu Ruudun valikoimaan.

Ruutu uusi NBA-sopimuksensa kaudelle 2019-2020. Ruutu esittää viikottain noin 5 NBA-ottelua, joista osa selostetaan suomeksi. Kaikki NBA-ottelut näkyvät HD-laatuisina NBA League Passin kautta.

27 marras

Eilen, perjantai

18:30

Nurmon Jymy N – LiigaPloki N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

IPK – Hermes

Mestis

18:30

Classic – Oilers

F-liiga

18:30

Jokipojat – KeuPa HT

Mestis

18:30

Peliitat – SaPKo

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

18:30

RoKi – Hokki

Mestis

28 marras

Tänään, lauantai

Päivän aiemmat ottelut
14:30

Kokkolan Tiikerit – Vantaa Ducks

Mestaruusliiga

15:00

JyPK – VIFK, Kansallisen liigan karsintaottelu

Kansallinen liiga

16:00

Sassuolo – Inter

Serie A

17:00

OrPo N – Puijo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Hermes – RoKi

Mestis

17:00

Hokki – IPK

Mestis

17:00

Forssan Palloseura – Kiekko-Espoo

Mestis

17:00

SaPKo – Ketterä

Mestis

17:00

KeuPa HT – Peliitat

Mestis

17:00

Karelian Hurmos – Hurrikaani-Loimaa

Mestaruusliiga

17:00

SaVo – Akaa

Mestaruusliiga

18:30

TPS – Nurmon Jymy

F-liiga

19:00

Benevento – Juventus

Serie A

21:45

Atalanta – Verona

Serie A

29 marras

Huomenna, sunnuntai

13:30

Lazio – Udinese

Serie A

16:00

AC Milan – Fiorentina

Serie A

17:00

LP Vampula – LiigaPloki N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

LP Kangasala N – Puijo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

LaSB – Tikkurilan Tiikerit

F-liiga

17:00

Loimu – VaLePa

Mestaruusliiga

17:00

Etta – Vantaa Ducks

Mestaruusliiga

18:30

Nurmon Jymy – Happee

F-liiga

21:45

Napoli – AS Roma

Serie A

30 marras

maanantai

18:30

Pölkky Kuusamo N – HPK N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Oilers – TPS

F-liiga

1 joulu

tiistai

18:00

WoVo N – HPK N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Tampereen Pyrintö – UU-Korihait

Korisliiga

2 joulu

keskiviikko

18:30

LP Kangasala N – Kuortane

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Hokki – Hermes

Mestis

18:30

IPK – RoKi

Mestis

18:30

KeuPa HT – Ketterä

Mestis

18:30

SaPKo – Peliitat

Mestis

18:30

KooVee – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – K-Vantaa

Mestis

18:30

Karhu Basket – URA Basket

Korisliiga

18:30

Kataja – Kobrat

Korisliiga

3 joulu

torstai

18:30

KooVee – K-Vantaa

Mestis

4 joulu

perjantai

18:30

LP Viesti N – Nurmon Jymy N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Pölkky Kuusamo N – LP Vampula

Naiset Mestaruusliiga

18:30

RoKi – Hermes

Mestis

18:30

Puijo N – WoVo N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

IPK – Hokki

Mestis

18:30

SaPKo – KeuPa HT

Mestis

18:30

Jokipojat – Peliitat

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – TuTo

Mestis

18:30

BC Nokia – Kouvot

Korisliiga

18:30

KTP Basket – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

5 joulu

lauantai

16:00

Spezia – Lazio

Serie A

17:00

TuTo – Forssan Palloseura

Mestis

17:00

Hokki – RoKi

Mestis

17:00

Ketterä – SaPKo

Mestis

17:00

KeuPa HT – Jokipojat

Mestis

17:00

LiigaPloki N – LP Vampula

Naiset Mestaruusliiga

17:00

UU-Korihait – Lahti Basketball

Korisliiga

17:00

Salon Vilpas – Seagulls

Korisliiga

17:00

Loimu – Team Lakkapää

Mestaruusliiga

17:00

SaVo – Kokkolan Tiikerit

Mestaruusliiga

17:00

Akaa – Hurrikaani-Loimaa

Mestaruusliiga

17:00

Vantaa Ducks – Etta

Mestaruusliiga

18:30

Hermes – IPK

Mestis

19:00

Juventus – Torino

Serie A

21:45

Inter – Bologna

Serie A

6 joulu

sunnuntai

15:00

Puijo N – LP Viesti N

Naiset Mestaruusliiga

16:00

Parma – Benevento

Serie A

16:00

AS Roma – Sassuolo

Serie A

17:00

WoVo N – OrPo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

VaLePa – Etta

Mestaruusliiga

17:00

Hurrikaani-Loimaa – Team Lakkapää

Mestaruusliiga

19:00

Crotone – Napoli

Serie A

21:45

Sampdoria – AC Milan

Serie A

8 joulu

tiistai

18:30

Kouvot – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

Kataja – KTP Basket

Korisliiga

18:30

Karhu Basket – Seagulls

Korisliiga

9 joulu

keskiviikko

18:30

Nurmon Jymy N – Kuortane

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Peliitat – Ketterä

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – KooVee

Mestis

18:30

RoKi – IPK

Mestis

18:30

Hermes – Hokki

Mestis

18:30

Jokipojat – SaPKo

Mestis

18:30

BC Nokia – URA Basket

Korisliiga

18:30

Salon Vilpas – Lahti Basketball

Korisliiga

18:30

UU-Korihait – Kobrat

Korisliiga

18:30

TuTo – Kiekko-Espoo

Mestis

10 joulu

torstai

18:30

KeuPa HT – Peliitat

Mestis

18:30

KooVee – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

18:30

Team Lakkapää – Loimu

Mestaruusliiga

18:30

Hurrikaani-Loimaa – VaLePa

Mestaruusliiga

11 joulu

perjantai

18:30

IPK – Hermes

Mestis

18:30

Jokipojat – Ketterä

Mestis

18:30

Peliitat – SaPKo

Mestis

18:30

RoKi – Hokki

Mestis

18:30

KTP Basket – Karhu Basket

Korisliiga

18:30

Kokkolan Tiikerit – Loimu

Mestaruusliiga

18:30

SaVo – Karelian Hurmos

Mestaruusliiga

21:45

Sassuolo – Benevento

Serie A

12 joulu

lauantai

15:00

Puijo N – WoVo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Pölkky Kuusamo N – LiigaPloki N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

SaPKo – Jokipojat

Mestis

17:00

Hokki – IPK

Mestis

17:00

Hermes – RoKi

Mestis

17:00

TuTo – KooVee

Mestis

17:00

Ketterä – KeuPa HT

Mestis

17:00

VaLePa – Vantaa Ducks

Mestaruusliiga

18:00

Indians – Nokian KrP

F-liiga

18:30

HPK N – Kuortane

Naiset Mestaruusliiga

21:45

Lazio – Verona

Serie A

13 joulu

sunnuntai

13:30

Cagliari – Inter

Serie A

16:00

Napoli – Sampdoria

Serie A

16:00

Bologna – AS Roma

Serie A

17:00

SPV – Oilers

F-liiga

17:00

LP Kangasala N – LP Vampula

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Nurmon Jymy N – HPK N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Kokkolan Tiikerit – Hurrikaani-Loimaa

Mestaruusliiga

17:00

Etta – SaVo

Mestaruusliiga

17:00

Vantaa Ducks – Akaa

Mestaruusliiga

18:00

Welhot – Tikkurilan Tiikerit

F-liiga

19:00

URA Basket – Kouvot

Korisliiga

19:00

Genoa – Juventus

Serie A

21:45

AC Milan – Parma

Serie A

15 joulu

tiistai

18:30

Seagulls – BC Nokia

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Karhu Basket

Korisliiga

16 joulu

keskiviikko

18:30

SaPKo – Peliitat

Mestis

18:30

Kobrat – Salon Vilpas

Korisliiga

18:30

Tampereen Pyrintö – Kataja

Korisliiga

18:30

LP Viesti N – LP Vampula

Naiset Mestaruusliiga

18:30

KooVee – Forssan Palloseura

Mestis

17 joulu

torstai

18:30

Hokki – RoKi

Mestis

18:30

Hermes – TuTo

Mestis

18:30

K-Vantaa – Forssan Palloseura

Mestis

18 joulu

perjantai

18:30

Seagulls – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

EräViikingit – Tikkurilan Tiikerit

F-liiga

18:30

Classic – TPS

F-liiga

18:30

RoKi – TuTo

Mestis

18:30

Peliitat – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

Ketterä – KooVee

Mestis

18:30

IPK – KeuPa HT

Mestis

18:30

K-Vantaa – Jokipojat

Mestis

18:30

Karelian Hurmos – Team Lakkapää

Naiset Mestaruusliiga

18:30

LP Kangasala N – Pölkky Kuusamo N

Naiset Mestaruusliiga

18:30

Salon Vilpas – UU-Korihait

Korisliiga

18:30

BC Nokia – KTP Basket

Korisliiga

19:00

Indians – Oilers

F-liiga

19 joulu

lauantai

14:00

LaSB – SPV

F-liiga

17:00

Nokian KrP – OLS

F-liiga

17:00

Nurmon Jymy – Oilers

F-liiga

17:00

KeuPa HT – Hermes

Mestis

17:00

Forssan Palloseura – Peliitat

Mestis

17:00

Hokki – TuTo

Mestis

17:00

KooVee – Ketterä

Mestis

17:00

Kiekko-Espoo – Jokipojat

Mestis

17:00

SaPKo – IPK

Mestis

17:00

Kouvot – Kobrat

Korisliiga

17:00

Karhu Basket – Kataja

Korisliiga

17:00
17:00

SaVo – Team Lakkapää

Naiset Mestaruusliiga

17:00

LP Vampula – WoVo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

LiigaPloki N – OrPo N

Naiset Mestaruusliiga

18:00

Welhot – Classic

F-liiga

18:30

TPS – Steelers

F-liiga

18:30

HPK N – Pölkky Kuusamo N

Naiset Mestaruusliiga

20 joulu

sunnuntai

15:00

Puijo N – Nurmon Jymy N

Naiset Mestaruusliiga

16:00

LaSB – Tikkurilan Tiikerit

F-liiga

17:00

Hurrikaani-Loimaa – Etta

Naiset Mestaruusliiga

17:00

OrPo N – WoVo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Steelers – Nurmon Jymy

F-liiga

17:00

Happee – EräViikingit

F-liiga

17:00

VaLePa – Kokkolan Tiikerit

Naiset Mestaruusliiga

18:00

OLS – Oilers

F-liiga

19:00

URA Basket – Lahti Basketball

Korisliiga

21 joulu

maanantai

18:30

Nokian KrP – Indians

F-liiga

18:30

Tampereen Pyrintö – BC Nokia

Korisliiga

27 joulu

sunnuntai

17:00

EräViikingit – Nurmon Jymy

F-liiga

17:00

SPV – Welhot

F-liiga

17:00

LP Viesti N – LP Kangasala N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

Nurmon Jymy N – Puijo N

Naiset Mestaruusliiga

17:00

LP Vampula – OrPo N

Naiset Mestaruusliiga

28 joulu

maanantai

18:30

Seagulls – URA Basket

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Kouvot

Korisliiga

18:30

Kobrat – BC Nokia

Korisliiga

18:30

Kataja – Salon Vilpas

Korisliiga

18:30

KTP Basket – UU-Korihait

Korisliiga

29 joulu

tiistai

18:30

Happee – Classic

F-liiga

18:30

RoKi – Hermes

Mestis

18:30

KooVee – Peliitat

Mestis

18:30

Kiekko-Espoo – K-Vantaa

Mestis

18:30

Ketterä – Jokipojat

Mestis

18:30

Hokki – IPK

Mestis

18:30

TuTo – Forssan Palloseura

Mestis

18:30

KeuPa HT – SaPKo

Mestis

30 joulu

keskiviikko

17:00

Nurmon Jymy – SPV

F-liiga

18:30

Tikkurilan Tiikerit – Welhot

F-liiga

18:30

Kouvot – Seagulls

Korisliiga

18:30

BC Nokia – Lahti Basketball

Korisliiga

18:30

URA Basket – Kobrat

Korisliiga

18:30

UU-Korihait – Kataja

Korisliiga

18:30

Salon Vilpas – KTP Basket

Korisliiga

18:30

Jokipojat – Ketterä

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – TuTo

Mestis

18:30

Hermes – RoKi

Mestis

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

IPK – Hokki

Mestis

18:30

Peliitat – KooVee

Mestis

18:30

SaPKo – KeuPa HT

Mestis

1 tammi

perjantai

17:00

Karhu Basket – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

2 tammi

lauantai

17:00

Kobrat – URA Basket

Korisliiga

17:00

Kataja – BC Nokia

Korisliiga

17:00

KTP Basket – Kouvot

Korisliiga

17:00

IPK – Ketterä

Mestis

17:00

Hermes – Forssan Palloseura

Mestis

17:00

RoKi – Hokki

Mestis

17:00

SaPKo – Jokipojat

Mestis

17:00

Peliitat – K-Vantaa

Mestis

17:00

Kiekko-Espoo – KooVee

Mestis

17:00

KeuPa HT – TuTo

Mestis

17:00

EräViikingit – Steelers

F-liiga

3 tammi

sunnuntai

17:00

Tampereen Pyrintö – Karhu Basket

Korisliiga

17:00

Lahti Basketball – Seagulls

Korisliiga

17:00

Tikkurilan Tiikerit – TPS

F-liiga

17:00

Classic – SPV

F-liiga

17:00

Steelers – Indians

F-liiga

18:30

Happee – Welhot

F-liiga

4 tammi

maanantai

18:30

Nokian KrP – LaSB

F-liiga

6 tammi

keskiviikko

17:00

TPS – SPV

F-liiga

17:00

Karhu Basket – Salon Vilpas

Korisliiga

18:00

Welhot – Nokian KrP

F-liiga

18:30

Seagulls – Kobrat

Korisliiga

18:30

Lahti Basketball – Tampereen Pyrintö

Korisliiga

18:30

BC Nokia – UU-Korihait

Korisliiga

18:30

Kouvot – Kataja

Korisliiga

18:30

URA Basket – KTP Basket

Korisliiga

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

7 tammi

torstai

18:30

KooVee – Forssan Palloseura

Mestis

18:30

Peliitat – Ketterä

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

8 tammi

perjantai

18:30

UU-Korihait – Kouvot

Korisliiga

18:30

Kataja – URA Basket

Korisliiga

18:30

KTP Basket – Seagulls

Korisliiga

18:30

Oilers – EräViikingit

F-liiga

18:30

Indians – Happee

F-liiga

18:30

IPK – Peliitat

Mestis

18:30

KeuPa HT – KooVee

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – SaPKo

Mestis

18:30

Kiekko-Espoo – Hermes

Mestis

18:30

Hokki – Jokipojat

Mestis

9 tammi

lauantai

14:30

TPS – Happee

F-liiga

15:00

OLS – SPV

F-liiga

17:00

Nurmon Jymy – Tikkurilan Tiikerit

F-liiga

17:00

LaSB – Oilers

F-liiga

17:00

Ketterä – IPK

Mestis

17:00

K-Vantaa – Hermes

Mestis

17:00

RoKi – KeuPa HT

Mestis

17:00

Jokipojat – Hokki

Mestis

17:00

TuTo – SaPKo

Mestis

18:30

Kobrat – Lahti Basketball

Korisliiga

19:30

Salon Vilpas – BC Nokia

Korisliiga

10 tammi

sunnuntai

17:00

EräViikingit – Welhot

F-liiga

18:00

OLS – Steelers

F-liiga

13 tammi

keskiviikko

18:30

K-Vantaa – Forssan Palloseura

Mestis

21 tammi

torstai

18:30

Kiekko-Espoo – KooVee

Mestis

9 helmi

tiistai

18:30

Kiekko-Espoo – TuTo

Mestis

3 maalis

keskiviikko

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

    Mainos:
    Mainos:
    Mainos:
    Mainos: