TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 27 pe
  • 28 tänään
  • 29 su
  • 30 ma
  • 1 ti
  • 2 ke
  • 3 to
  • 4 pe
  • 5 la
  • 6 su
  • 7 ma
  • 8 ti
  • 9 ke
  • 10 to

Jääkiekko TV ja stream

Jääkiekon tv-oikeudet Suomessa

Tärkeimmät jääkiekon tv-oikeudet jakautuvat Suomessa useiden kanavien kesken. MTV ja C More ovat tarranneet pitkällä sopimuksella kiinni suomalaisia eniten kiinnostavaan turnaukseen eli jääkiekon MM-kisoihin vuoteen 2023 saakka. Vuonna 2024 MM-oikeudet siirtyvät Viasatille. Nuorten ja naisten arvokisat näytetään puolestaan Discoveryn kanavilla. SM-liigan ottelut näkyvät vuoteen 2024 saakka Telian suoratoistopalveluissa, C Morella, MTV3-kanavalla, Sub-kanavalla ja Dplayssä. Viaplay ja Viasat esittävät suurimpien ulkomaalaisten sarjojen - NHL:n ja KHL:n - pelit Suomessa.

27 marras

Eilen, perjantai

18:30

IPK – Hermes

Mestis

18:30

Jokipojat – KeuPa HT

Mestis

18:30

Peliitat – SaPKo

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

18:30

RoKi – Hokki

Mestis

18:30

SaiPa – Ilves

Liiga

18:30

KalPa – Pelicans

Liiga

18:30

JYP – TPS

Liiga

18:30

Tappara – Lukko

Liiga

18:30

Ässät – Jukurit

Liiga

18:30

Red Star Kunlun – Sibir Novosibirsk

KHL

28 marras

Tänään, lauantai

Päivän aiemmat ottelut
13:30

Salavat UFA – SKA Pietari

KHL

16:30

Vitjaz – Jokerit

KHL

17:00

Hermes – RoKi

Mestis

17:00

Hokki – IPK

Mestis

17:00

Forssan Palloseura – Kiekko-Espoo

Mestis

17:00

SaPKo – Ketterä

Mestis

17:00

KeuPa HT – Peliitat

Mestis

17:00

TPS – Ässät

Liiga

17:00

Lukko – Jukurit

Liiga

17:00

Kookoo – SaiPa

Liiga

17:00

Ilves – KalPa

Liiga

17:00

HPK – HIFK

Liiga

18:00

Kärpät – Tappara

Liiga

18:30

Sport – Pelicans

Liiga

19:00

Brynäs – Färjestad

SHL

30 marras

maanantai

18:30

SKA Pietari – Jokerit

KHL

1 joulu

tiistai

16:00

Avangard Omsk – Ak Bars

KHL

18:30

Sport – Tappara

Liiga

18:30

Lukko – HIFK

Liiga

18:30

Kärpät – Ilves

Liiga

18:30

HPK – SaiPa

Liiga

2 joulu

keskiviikko

18:30

Hokki – Hermes

Mestis

18:30

IPK – RoKi

Mestis

18:30

KeuPa HT – Ketterä

Mestis

18:30

SaPKo – Peliitat

Mestis

18:30

Jokerit – Salavat UFA

KHL

18:30

KooVee – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – K-Vantaa

Mestis

18:30

Ässät – Kookoo

Liiga

18:30

Jukurit – JYP

Liiga

3 joulu

torstai

18:30

TsSKA Moskova – Dinamo Minsk

KHL

18:30

KooVee – K-Vantaa

Mestis

18:30

Lukko – Sport

Liiga

18:30

Kärpät – HPK

Liiga

18:30

TPS – Jukurit

Liiga

20:00

Leksands – Brynäs

SHL

4 joulu

perjantai

18:30

RoKi – Hermes

Mestis

18:30

IPK – Hokki

Mestis

18:30

SaPKo – KeuPa HT

Mestis

18:30

Jokipojat – Peliitat

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – TuTo

Mestis

18:30

Ilves – HIFK

Liiga

18:30

SaiPa – Tappara

Liiga

18:30

Kookoo – KalPa

Liiga

18:30

JYP – Ässät

Liiga

5 joulu

lauantai

17:00

TuTo – Forssan Palloseura

Mestis

17:00

Hokki – RoKi

Mestis

17:00

Ketterä – SaPKo

Mestis

17:00

KeuPa HT – Jokipojat

Mestis

17:00

KalPa – JYP

Liiga

17:00

Jukurit – Kärpät

Liiga

17:00

HPK – Ilves

Liiga

17:00

Lukko – Pelicans

Liiga

18:30

Hermes – IPK

Mestis

18:30

Ässät – SaiPa

Liiga

18:30

Tappara – TPS

Liiga

18:30

Sport – HIFK

Liiga

7 joulu

maanantai

18:30

Spartak Moskova – Jokerit

KHL

8 joulu

tiistai

14:30

Sibir Novosibirsk – Vitjaz

KHL

18:00

Torpedo – TsSKA Moskova

KHL

18:30

Sport – TPS

Liiga

18:30

KalPa – SaiPa

Liiga

18:30

Tappara – Kärpät

Liiga

9 joulu

keskiviikko

16:00

Traktor Tsheljabinsk – Jokerit

KHL

18:00

Severstal Cherepovets – Dinamo Riga

KHL

18:30

Spartak Moskova – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

18:30

HC Sochi – Red Star Kunlun

KHL

18:30

Peliitat – Ketterä

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – KooVee

Mestis

18:30

RoKi – IPK

Mestis

18:30

Hermes – Hokki

Mestis

18:30

Jokipojat – SaPKo

Mestis

18:30

Kookoo – HIFK

Liiga

18:30

JYP – HPK

Liiga

18:30

Ilves – TPS

Liiga

18:30

TuTo – Kiekko-Espoo

Mestis

10 joulu

torstai

18:30

SKA Pietari – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

18:30

KeuPa HT – Peliitat

Mestis

18:30

KooVee – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

18:30

Sport – HPK

Liiga

11 joulu

perjantai

16:00

Traktor Tsheljabinsk – Sibir Novosibirsk

KHL

16:00

Salavat UFA – Jokerit

KHL

18:00

Severstal Cherepovets – Spartak Moskova

KHL

18:30

IPK – Hermes

Mestis

18:30

Jokipojat – Ketterä

Mestis

18:30

Peliitat – SaPKo

Mestis

18:30

RoKi – Hokki

Mestis

18:30

Ässät – KalPa

Liiga

18:30

TPS – Lukko

Liiga

18:30

Tappara – Jukurit

Liiga

18:30

SaiPa – Kärpät

Liiga

18:30

JYP – Kookoo

Liiga

12 joulu

lauantai

17:00

SaPKo – Jokipojat

Mestis

17:00

Hokki – IPK

Mestis

17:00

Hermes – RoKi

Mestis

17:00

TuTo – KooVee

Mestis

17:00

Ketterä – KeuPa HT

Mestis

17:00

Jukurit – Pelicans

Liiga

17:00

Lukko – Ässät

Liiga

17:00

Kookoo – Kärpät

Liiga

17:00

HPK – Tappara

Liiga

18:30

Sport – KalPa

Liiga

13 joulu

sunnuntai

16:00

Ak Bars – Jokerit

KHL

14 joulu

maanantai

18:00

Jokerit – Ak Bars

KHL

15 joulu

tiistai

18:30

Kookoo – Tappara

Liiga

16 joulu

keskiviikko

18:30

SaPKo – Peliitat

Mestis

18:30

Kärpät – HPK

Liiga

18:30

KalPa – JYP

Liiga

18:30

Jukurit – Kookoo

Liiga

18:30

Pelicans – TPS

Liiga

18:30

SaiPa – Ilves

Liiga

18:30

KooVee – Forssan Palloseura

Mestis

17 joulu

torstai

18:30

Hokki – RoKi

Mestis

18:30

Hermes – TuTo

Mestis

18:30

K-Vantaa – Forssan Palloseura

Mestis

18 joulu

perjantai

18:30

RoKi – TuTo

Mestis

18:30

Peliitat – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

Ketterä – KooVee

Mestis

18:30

IPK – KeuPa HT

Mestis

18:30

K-Vantaa – Jokipojat

Mestis

18:30

TPS – Ilves

Liiga

18:30

Tappara – HIFK

Liiga

18:30

Sport – Ässät

Liiga

18:30

Lukko – Pelicans

Liiga

18:30

Kookoo – SaiPa

Liiga

18:30

Kärpät – KalPa

Liiga

18:30

HPK – Jukurit

Liiga

19 joulu

lauantai

16:00

Red Star Kunlun – Barys Nur-Sultan

KHL

17:00

KeuPa HT – Hermes

Mestis

17:00

Forssan Palloseura – Peliitat

Mestis

17:00

Hokki – TuTo

Mestis

17:00

KooVee – Ketterä

Mestis

17:00

Kiekko-Espoo – Jokipojat

Mestis

17:00

SaPKo – IPK

Mestis

17:00

Kärpät – KalPa

Liiga

18:30

Pelicans – Lukko

Liiga

21 joulu

maanantai

16:00

Vitjaz – Jokerit

KHL

22 joulu

tiistai

18:30

Dynamo Moskova – Jokerit

KHL

25 joulu

perjantai

21:00

Sveitsi U20 – Slovakia U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
01:00

Saksa U20 – Suomi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

04:30

Venäjä U20 – USA U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
26 joulu

lauantai

16:00

Jokerit – Severstal Cherepovets

KHL

17:00

TPS – HPK

Liiga

17:00

SaiPa – Jukurit

Liiga

17:00

HIFK – Pelicans

Liiga

18:30

Ässät – Lukko

Liiga

18:30

KalPa – Sport

Liiga

18:30

JYP – Kärpät

Liiga

18:30

Ilves – Tappara

Liiga

21:00

Ruotsi U20 – Tšekki U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
01:00

Saksa U20 – Kanada U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
04:30

USA U20 – Itävalta U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
27 joulu

sunnuntai

21:00

Suomi U20 – Sveitsi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

01:00

Slovakia U20 – Kanada U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
04:30

Tšekki U20 – Venäjä U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
28 joulu

maanantai

18:30

Jokerit – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

18:30

HPK – SaiPa

Liiga

18:30

Kärpät – Sport

Liiga

18:30

Lukko – Ilves

Liiga

18:30

Tappara – TPS

Liiga

01:00

Itävalta U20 – Ruotsi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
04:30

Slovakia U20 – Saksa U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
29 joulu

tiistai

18:30

RoKi – Hermes

Mestis

18:30

KooVee – Peliitat

Mestis

18:30

Kiekko-Espoo – K-Vantaa

Mestis

18:30

Ketterä – Jokipojat

Mestis

18:30

Hokki – IPK

Mestis

18:30

TuTo – Forssan Palloseura

Mestis

18:30

KeuPa HT – SaPKo

Mestis

18:30

HIFK – JYP

Liiga

18:30

Jukurit – KalPa

Liiga

18:30

Pelicans – Ässät

Liiga

21:00

USA U20 – Tšekki U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
01:00

Kanada U20 – Sveitsi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
04:30

Itävalta U20 – Venäjä U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
30 joulu

keskiviikko

18:30

Jokerit – SKA Pietari

KHL

18:30

Jokipojat – Ketterä

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – TuTo

Mestis

18:30

Hermes – RoKi

Mestis

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

18:30

IPK – Hokki

Mestis

18:30

Peliitat – KooVee

Mestis

18:30

SaPKo – KeuPa HT

Mestis

18:30

Ilves – Kärpät

Liiga

18:30

JYP – Jukurit

Liiga

18:30

KalPa – Lukko

Liiga

18:30

SaiPa – Pelicans

Liiga

18:30

Sport – Tappara

Liiga

18:30

TPS – HIFK

Liiga

18:30

Ässät – HPK

Liiga

21:00

Suomi U20 – Slovakia U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

01:00

Sveitsi U20 – Saksa U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
04:30

Venäjä U20 – Ruotsi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
31 joulu

torstai

21:00

Tšekki U20 – Itävalta U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
01:00

Kanada U20 – Suomi U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

04:30

Ruotsi U20 – USA U20

Jääkiekon nuorten MM-kisat

  • Dplay
2 tammi

lauantai

17:00

IPK – Ketterä

Mestis

17:00

Hermes – Forssan Palloseura

Mestis

17:00

RoKi – Hokki

Mestis

17:00

SaPKo – Jokipojat

Mestis

17:00

Peliitat – K-Vantaa

Mestis

17:00

Kiekko-Espoo – KooVee

Mestis

17:00

KeuPa HT – TuTo

Mestis

19:00
22:30
02:00
3 tammi

sunnuntai

05:30
13:30

Salavat UFA – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

16:00

HC Sochi – Torpedo

KHL

16:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Sibir Novosibirsk

KHL

16:00

Lokomotiv Yaroslavl – Vitjaz

KHL

16:00

TsSKA Moskova – Jokerit

KHL

16:10

Dinamo Minsk – Avangard Omsk

KHL

4 tammi

maanantai

09:00

Amur Habarovsk – Barys Nur-Sultan

KHL

14:00

Metallurg Magnitogorsk – Spartak Moskova

KHL

19:30

Dinamo Riga – Dynamo Moskova

KHL

5 tammi

tiistai

13:30

Salavat UFA – Avangard Omsk

KHL

16:00

TsSKA Moskova – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

16:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Torpedo

KHL

16:00

Lokomotiv Yaroslavl – Sibir Novosibirsk

KHL

16:00

Red Star Kunlun – Severstal Cherepovets

KHL

16:00

HC Sochi – Jokerit

KHL

18:10

Dinamo Minsk – SKA Pietari

KHL

18:30

HIFK – SaiPa

Liiga

6 tammi

keskiviikko

09:00

Amur Habarovsk – Barys Nur-Sultan

KHL

14:00

Traktor Tsheljabinsk – Spartak Moskova

KHL

16:00

Ak Bars – Dynamo Moskova

KHL

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

7 tammi

torstai

18:30

KooVee – Forssan Palloseura

Mestis

18:30

Peliitat – Ketterä

Mestis

18:30

TuTo – K-Vantaa

Mestis

8 tammi

perjantai

18:30

Jokerit – Spartak Moskova

KHL

18:30

IPK – Peliitat

Mestis

18:30

KeuPa HT – KooVee

Mestis

18:30

Forssan Palloseura – SaPKo

Mestis

18:30

Kiekko-Espoo – Hermes

Mestis

18:30

Hokki – Jokipojat

Mestis

9 tammi

lauantai

16:00

Avangard Omsk – Metallurg Magnitogorsk

KHL

16:00

Dynamo Moskova – Dinamo Minsk

KHL

17:00

Dinamo Riga – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

17:00

Ketterä – IPK

Mestis

17:00

K-Vantaa – Hermes

Mestis

17:00

RoKi – KeuPa HT

Mestis

17:00

Jokipojat – Hokki

Mestis

17:00

TuTo – SaPKo

Mestis

17:00

Pelicans – HIFK

Liiga

10 tammi

sunnuntai

09:00

Amur Habarovsk – Red Star Kunlun

KHL

13:30

Salavat UFA – Ak Bars

KHL

14:00

Jokerit – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

16:00

Severstal Cherepovets – HC Sochi

KHL

16:00

Torpedo – Traktor Tsheljabinsk

KHL

16:00

Vitjaz – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

16:00

SKA Pietari – TsSKA Moskova

KHL

13 tammi

keskiviikko

18:30

K-Vantaa – Forssan Palloseura

Mestis

20 tammi

keskiviikko

18:30

HIFK – Kärpät

Liiga

21 tammi

torstai

18:30

Kiekko-Espoo – KooVee

Mestis

9 helmi

tiistai

18:30

Kiekko-Espoo – TuTo

Mestis

3 maalis

keskiviikko

18:30

K-Vantaa – Kiekko-Espoo

Mestis

16 maalis

tiistai

18:30

HIFK – Sport

Liiga

    Mainos:
    Mainos:
    Mainos:
    Mainos: