TVMatsit.com TVMatsit.com
  • 21 ma
  • 22 tänään
  • 23 ke
  • 24 to
  • 25 pe
  • 26 la
  • 27 su
  • 28 ma
  • 29 ti
  • 30 ke
  • 1 to
  • 2 pe
  • 3 la
  • 4 su

Jääkiekko TV ja stream

Jääkiekon tv-oikeudet Suomessa

Tärkeimmät jääkiekon tv-oikeudet jakautuvat Suomessa kolmen toimijan kesken. MTV ja C More ovat tarranneet pitkällä sopimuksella kiinni suomalaisia eniten kiinnostavaan turnaukseen eli jääkiekon MM-kisoihin. Telia puolestaan omistaa Liigan tv-oikeudet. Viaplay ja Viasat esittävät suurimpien ulkomaalaisten sarjojen - NHL:n ja KHL:n - pelit Suomessa.

Yle näyttää Suomen maajoukkueen ottelut European Hockey Tourilla. Ruudulle on jäänyt Mestiksen ottelut. Discoveryn TV5, Eurosport ja Eurosport player vastaavasti esittävät 2018 ja 2022 talviolympiakisojen jääkiekkoturnauksen ottelut.

21 syys

Eilen, maanantai

19:00

Red Star Kunlun – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

19:10

Dinamo Minsk – Sibir Novosibirsk

KHL

19:30

TsSKA Moskova – Jokerit

KHL

03:00

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars

NHL

22 syys

Tänään, tiistai

Päivän aiemmat ottelut
17:00

Traktor Tsheljabinsk – Severstal Cherepovets

KHL

17:00

Avtomobilist Jekaterinburg – Vitjaz

KHL

17:00

Metallurg Magnitogorsk – Barys Nur-Sultan

KHL

17:30

Salavat UFA – HC Sochi

KHL

19:00

Ak Bars – Avangard Omsk

SHL

19:30

Neftekhimik Nizhnekamsk – Amur Habarovsk

KHL

19:30

Dinamo Riga – Torpedo

KHL

20:00

Malmo – Leksands

SHL

23 syys

Huomenna, keskiviikko

19:30

SKA Pietari – Sibir Novosibirsk

SHL

03:00

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning

NHL

24 syys

torstai

17:00

Metallurg Magnitogorsk – Vitjaz

KHL

17:00

Salavat UFA – Traktor Tsheljabinsk

KHL

18:30

KeuPa HT – SaPKo

Liiga

18:30

KooVee – TuTo

Liiga

19:00

Torpedo – Amur Habarovsk

KHL

19:30

TsSKA Moskova – Severstal Cherepovets

KHL

19:30

HC Sochi – Dynamo Moskova

KHL

20:00

Leksands – Djurgården

SHL

20:00

Örebro HK – HV 71

SHL

20:00

Rögle – Malmo

SHL

20:00

Frölunda HC – Linköping

SHL

20:00

Växjo – Färjestad

SHL

20:00

Brynäs – Oskarshamn

SHL

20:00

Växjo – Faerjestad

SHL

20:00

Luulaja – Skellefteå

SHL

25 syys

perjantai

17:00

Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Minsk

KHL

18:30

Jokerit – Sibir Novosibirsk

SHL

19:30

SKA Pietari – Ak Bars

KHL

19:30

Avangard Omsk – Red Star Kunlun

KHL

19:30

Lokomotiv Yaroslavl – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

03:00

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning

NHL

26 syys

lauantai

14:30

Salavat UFA – Vitjaz

KHL

16:15

Linköping – Växjo

SHL

16:15

Oskarshamn – Luulaja

SHL

17:00

Spartak Moskova – Amur Habarovsk

KHL

17:00

Dinamo Riga – Dynamo Moskova

KHL

19:00

HV 71 – Rögle

SHL

19:00

Faerjestad – Brynäs

SHL

19:00

Skellefteå – Örebro HK

SHL

27 syys

sunnuntai

15:00

Traktor Tsheljabinsk – Dinamo Minsk

KHL

16:00

Djurgården – Frölunda HC

SHL

16:00

Jokerit – TsSKA Moskova

SHL

17:00

Severstal Cherepovets – Ak Bars

KHL

17:00

Torpedo – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

17:30

Red Star Kunlun – Barys Nur-Sultan

KHL

18:30

Avangard Omsk – Metallurg Magnitogorsk

KHL

28 syys

maanantai

15:30

Sibir Novosibirsk – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

19:30

Spartak Moskova – Dynamo Moskova

KHL

29 syys

tiistai

19:00

Torpedo – Ak Bars

KHL

19:00

Avangard Omsk – Jokerit

KHL

19:00

Severstal Cherepovets – Dinamo Minsk

KHL

19:00

Red Star Kunlun – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

19:00

Lokomotiv Yaroslavl – Metallurg Magnitogorsk

KHL

19:30

Dinamo Riga – TsSKA Moskova

KHL

19:30

Vitjaz – Barys Nur-Sultan

KHL

19:30

HC Sochi – Traktor Tsheljabinsk

KHL

20:00

Leksands – Örebro HK

SHL

30 syys

keskiviikko

15:00

Sibir Novosibirsk – SKA Pietari

KHL

17:30

Salavat UFA – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

1 loka

torstai

18:30

HPK – Kärpät

Liiga

19:00

Severstal Cherepovets – Jokerit

KHL

19:00

Lokomotiv Yaroslavl – Ak Bars

KHL

19:30

Avangard Omsk – Vitjaz

KHL

19:30

Dinamo Riga – Dinamo Minsk

KHL

19:30

Spartak Moskova – TsSKA Moskova

KHL

19:30

Dynamo Moskova – Traktor Tsheljabinsk

KHL

19:30

HC Sochi – Barys Nur-Sultan

KHL

20:00

Linköping – Brynäs

SHL

20:00

Luulaja – HV 71

SHL

20:00

Djurgården – Malmo

SHL

20:00

Oskarshamn – Faerjestad

SHL

20:00

Växjo – Rögle

SHL

20:00

Skellefteå – Frölunda HC

SHL

2 loka

perjantai

12:00

Amur Habarovsk – SKA Pietari

KHL

15:30

Sibir Novosibirsk – Torpedo

KHL

17:00

Metallurg Magnitogorsk – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

18:30

Ässät – TPS

Liiga

18:30

Ilves – SaiPa

Liiga

18:30

JYP – HIFK

Liiga

18:30

KalPa – Jukurit

Liiga

18:30

Lukko – Tappara

Liiga

18:30

Pelicans – Sport

Liiga

3 loka

lauantai

16:15

Luulaja – Växjo

SHL

16:15

Rögle – Djurgården

SHL

16:15

Faerjestad – Malmo

SHL

16:15

HV 71 – Oskarshamn

SHL

16:15

Brynäs – Skellefteå

SHL

17:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Salavat UFA

KHL

17:00

Vitjaz – Dinamo Riga

KHL

17:00

Lokomotiv Yaroslavl – Jokerit

KHL

17:00

HIFK – Ilves

Liiga

17:00

HPK – Sport

Liiga

17:00

Jukurit – JYP

Liiga

17:00

Kärpät – Kookoo

Liiga

17:00

SaiPa – Ässät

Liiga

17:00

Tappara – Pelicans

Liiga

17:00

TPS – Lukko

Liiga

19:00

Frölunda HC – Leksands

SHL

19:00

Örebro HK – Linköping

SHL

4 loka

sunnuntai

10:00

Amur Habarovsk – Torpedo

KHL

14:00

Barys Nur-Sultan – SKA Pietari

KHL

17:00

TsSKA Moskova – Avangard Omsk

KHL

17:00

Dynamo Moskova – Red Star Kunlun

KHL

5 loka

maanantai

19:00

Ak Bars – Salavat UFA

KHL

19:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Metallurg Magnitogorsk

KHL

19:30

HC Sochi – Dinamo Riga

KHL

6 loka

tiistai

12:00

Amur Habarovsk – Torpedo

KHL

15:30

Sibir Novosibirsk – Severstal Cherepovets

KHL

18:30

Jokerit – Spartak Moskova

KHL

18:30

HIFK – Pelicans

Liiga

19:30

TsSKA Moskova – Dynamo Moskova

KHL

19:30

Vitjaz – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

7 loka

keskiviikko

17:00

Traktor Tsheljabinsk – Red Star Kunlun

KHL

17:00

Avtomobilist Jekaterinburg – Barys Nur-Sultan

KHL

18:30

Ässät – HPK

Liiga

19:10

Dinamo Minsk – HC Sochi

KHL

19:30

SKA Pietari – Metallurg Magnitogorsk

KHL

8 loka

torstai

12:00

Amur Habarovsk – Severstal Cherepovets

KHL

17:30

Salavat UFA – Sibir Novosibirsk

KHL

19:30

Vitjaz – Ak Bars

KHL

19:30

Spartak Moskova – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

20:00

Djurgården – Luulaja

SHL

20:00

Leksands – Växjo

SHL

20:00

Malmo – Örebro HK

SHL

20:00

Frölunda HC – Brynäs

SHL

20:00

Skellefteå – HV 71

SHL

20:00

Oskarshamn – Rögle

SHL

20:00

Faerjestad – Linköping

SHL

9 loka

perjantai

17:00

Avtomobilist Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk

KHL

18:30

Jokerit – Dinamo Riga

KHL

18:30

Ässät – Sport

Liiga

18:30

HIFK – Kärpät

Liiga

18:30

HPK – Lukko

Liiga

18:30

Ilves – Jukurit

Liiga

18:30

KalPa – Tappara

Liiga

18:30

Kookoo – JYP

Liiga

18:30

TPS – SaiPa

Liiga

19:10

Dinamo Minsk – Red Star Kunlun

KHL

19:30

SKA Pietari – HC Sochi

KHL

10 loka

lauantai

14:00

Barys Nur-Sultan – Severstal Cherepovets

KHL

14:30

Salavat UFA – TsSKA Moskova

KHL

16:15

Luulaja – Brynäs

SHL

16:15

Växjo – Skellefteå

SHL

16:15

Rögle – Örebro HK

SHL

16:15

Djurgården – Oskarshamn

SHL

17:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Ak Bars

KHL

17:00

Lokomotiv Yaroslavl – Dynamo Moskova

KHL

17:00

JYP – KalPa

Liiga

17:00

Kookoo – Ilves

Liiga

17:00

Lukko – SaiPa

Liiga

17:00

Pelicans – Kärpät

Liiga

18:00

Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk

KHL

18:30

Jukurit – TPS

Liiga

18:30

Sport – Ässät

Liiga

18:30

Tappara – HIFK

Liiga

19:00

Linköping – Leksands

SHL

19:00

HV 71 – Faerjestad

SHL

11 loka

sunnuntai

15:00

Avtomobilist Jekaterinburg – Traktor Tsheljabinsk

KHL

17:10

Dinamo Minsk – Dinamo Riga

KHL

12 loka

maanantai

14:30

Salavat UFA – Barys Nur-Sultan

KHL

17:00

Metallurg Magnitogorsk – TsSKA Moskova

KHL

18:30

Jokerit – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

19:00

Torpedo – Sibir Novosibirsk

KHL

19:30

Vitjaz – Amur Habarovsk

KHL

19:30

SKA Pietari – Dynamo Moskova

KHL

19:30

Spartak Moskova – Red Star Kunlun

KHL

19:30

HC Sochi – Avangard Omsk

KHL

13 loka

tiistai

18:30

HIFK – Ässät

Liiga

19:00

Ak Bars – Traktor Tsheljabinsk

KHL

14 loka

keskiviikko

17:00

Metallurg Magnitogorsk – Avangard Omsk

KHL

18:30

Jokerit – TsSKA Moskova

KHL

18:30

Kookoo – Pelicans

Liiga

18:30

TPS – HPK

Liiga

19:00

Ak Bars – Amur Habarovsk

KHL

19:30

Vitjaz – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

19:30

Spartak Moskova – Barys Nur-Sultan

KHL

19:30

HC Sochi – SKA Pietari

KHL

19:30

Dinamo Riga – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

15 loka

torstai

18:30

Jukurit – Ässät

Liiga

19:00

Severstal Cherepovets – Traktor Tsheljabinsk

KHL

19:00

Red Star Kunlun – Salavat UFA

KHL

20:00

Brynäs – Rögle

SHL

20:00

HV 71 – Malmo

SHL

20:00

Frölunda HC – Växjo

SHL

20:00

Örebro HK – Luulaja

SHL

20:00

Skellefteå – Faerjestad

SHL

20:00

Linköping – Djurgården

SHL

20:00

Oskarshamn – Leksands

SHL

16 loka

perjantai

17:00

Metallurg Magnitogorsk – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

18:30

HIFK – Lukko

Liiga

18:30

JYP – SaiPa

Liiga

18:30

KalPa – Kärpät

Liiga

18:30

Pelicans – Ilves

Liiga

18:30

Sport – TPS

Liiga

18:30

Tappara – HPK

Liiga

19:00

Torpedo – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

19:00

Ak Bars – Barys Nur-Sultan

KHL

19:30

TsSKA Moskova – SKA Pietari

KHL

19:30

HC Sochi – Amur Habarovsk

KHL

17 loka

lauantai

13:30

Sibir Novosibirsk – Jokerit

KHL

16:15

Växjo – Brynäs

SHL

16:15

Malmo – Luulaja

SHL

16:15

Oskarshamn – Örebro HK

SHL

17:00

Dinamo Riga – Vitjaz

KHL

17:00

HPK – KalPa

Liiga

17:00

Jukurit – HIFK

Liiga

17:00

Lukko – Kookoo

Liiga

17:00

SaiPa – JYP

Liiga

17:00

Sport – Tappara

Liiga

18:00

Avangard Omsk – Salavat UFA

KHL

18:00

Kärpät – TPS

Liiga

18:30

Ilves – Ässät

Liiga

19:00

Leksands – Rögle

SHL

19:00

Djurgården – HV 71

SHL

19:00

Skellefteå – Linköping

SHL

19:00

Faerjestad – Frölunda HC

SHL

18 loka

sunnuntai

15:00

Traktor Tsheljabinsk – Neftekhimik Nizhnekamsk

KHL

17:00

TsSKA Moskova – Dynamo Moskova

KHL

17:00

Severstal Cherepovets – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

17:10

Dinamo Minsk – Spartak Moskova

KHL

19 loka

maanantai

12:00

Amur Habarovsk – Jokerit

KHL

15:30

Sibir Novosibirsk – Ak Bars

KHL

19:00

Red Star Kunlun – Torpedo

KHL

19:30

SKA Pietari – Vitjaz

KHL

19:30

Dinamo Riga – Metallurg Magnitogorsk

KHL

19:30

HC Sochi – Salavat UFA

KHL

20 loka

tiistai

18:30

Kärpät – HPK

Liiga

18:30

TPS – Ilves

Liiga

19:00

Lokomotiv Yaroslavl – Spartak Moskova

KHL

20:00

Malmo – Frölunda HC

SHL

21 loka

keskiviikko

12:00

Amur Habarovsk – Ak Bars

KHL

15:30

Sibir Novosibirsk – Traktor Tsheljabinsk

KHL

16:30

Barys Nur-Sultan – Jokerit

KHL

18:30

KalPa – Kookoo

Liiga

18:30

SaiPa – Sport

Liiga

19:00

Red Star Kunlun – Metallurg Magnitogorsk

KHL

19:00

Severstal Cherepovets – HC Sochi

KHL

19:30

Vitjaz – Salavat UFA

KHL

19:30

TsSKA Moskova – Torpedo

KHL

19:30

Dynamo Moskova – Dinamo Minsk

KHL

22 loka

torstai

18:30

Tappara – Ässät

Liiga

19:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

19:30

SKA Pietari – Spartak Moskova

KHL

19:30

Avangard Omsk – Dinamo Riga

KHL

20:00

Rögle – Frölunda HC

SHL

20:00

HV 71 – Brynäs

SHL

20:00

Växjo – Malmo

SHL

20:00

Luulaja – Leksands

SHL

20:00

Djurgården – Skellefteå

SHL

20:00

Faerjestad – Örebro HK

SHL

20:00

Linköping – Oskarshamn

SHL

23 loka

perjantai

12:00

Amur Habarovsk – Traktor Tsheljabinsk

KHL

16:30

Barys Nur-Sultan – Ak Bars

KHL

18:30

HPK – Pelicans

Liiga

18:30

Ilves – Tappara

Liiga

18:30

JYP – Kärpät

Liiga

18:30

KalPa – SaiPa

Liiga

18:30

Kookoo – Jukurit

Liiga

18:30

Lukko – TPS

Liiga

19:00

Severstal Cherepovets – Metallurg Magnitogorsk

KHL

19:30

Vitjaz – HC Sochi

KHL

19:30

TsSKA Moskova – Dinamo Minsk

KHL

24 loka

lauantai

16:15

Frölunda HC – Luulaja

SHL

16:15

Leksands – Faerjestad

SHL

16:15

Skellefteå – Rögle

SHL

17:00

Kärpät – KalPa

Liiga

17:00

SaiPa – HIFK

Liiga

17:00

Sport – Ilves

Liiga

17:00

Neftekhimik Nizhnekamsk – Lokomotiv Yaroslavl

KHL

17:00

Dynamo Moskova – Dinamo Riga

KHL

18:00

Avangard Omsk – Avtomobilist Jekaterinburg

KHL

18:30

Ässät – Lukko

Liiga

18:30

Jukurit – Kookoo

Liiga

18:30

Pelicans – HPK

Liiga

18:30

TPS – JYP

Liiga

19:00

Djurgården – Brynäs

SHL

19:00

Oskarshamn – Malmo

SHL

19:00

Linköping – HV 71

SHL

20:30

Örebro HK – Växjo

SHL

27 loka

tiistai

18:30

JYP – Ilves

Liiga

18:30

KalPa – TPS

Liiga

18:30

Kookoo – Lukko

Liiga

28 loka

keskiviikko

18:30

HIFK – JYP

Liiga

18:30

Jukurit – Tappara

Liiga

18:30

Kärpät – Pelicans

Liiga

18:30

SaiPa – Lukko

Liiga

30 loka

perjantai

18:30

HPK – HIFK

Liiga

18:30

Ilves – Sport

Liiga

18:30

Jukurit – KalPa

Liiga

18:30

Kookoo – TPS

Liiga

18:30

Lukko – Kärpät

Liiga

18:30

Pelicans – Ässät

Liiga

31 loka

lauantai

16:00

Tappara – Kookoo

Liiga

17:00

Ässät – Kärpät

Liiga

17:00

JYP – Pelicans

Liiga

17:00

KalPa – Ilves

Liiga

17:00

SaiPa – HPK

Liiga

17:00

TPS – HIFK

Liiga

18:30

Sport – Lukko

Liiga

    Mainos:
    Mainos:
    Mainos: