Valioliigan siirtoikkuna: He voivat vielä vaihtaa maisemaa

Valioliiga mahdolliset siirrot

Paul Pogba on sydämistynyt Jose Mourinhon kritiikistä. 

Valioliiga-kausi alkaa perjantaina 10. elokuuta Manchester Unitedin ja Leicesterin kohtaamisella. 

Lue myös: Fantasy Premier League Freerollin potissa 10.000 euroa!  

 

Harry Maguire 

Nappiin menneen Venäjän retken jälkeen Harry Maguiren siirtyminen suurempiin ympyröihin on vain ajan kysymys. Victor Lindelöffin ja Eric Baillyn hankinnat ovat osoittautuneet hudeiksi, joten Manchester Unitedin odotetaan vahvistavan puolustustaan ennen kauden alkua. Jos ManU ei saa irrotettua Jerome Boatengia Bayern Münchenistä tai Barcelonan Jerry Minaa, yrittää seura entistä sitkeämmin kaapata 25-vuotiaan Maguiren Leicesteristä. 

Harry Maguire seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää Leicesteriin 1.29
• ManU 2.25
• Spurs 15.00
• Liverpool 26.00
• Man City 31.00. 

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

 

Thibaut Courtois 

MM-kisojen parhaaksi valitun maalivahdin siirtyminen Stamford Bridgeltä Real Madridiin näyttää varmalta. Courtois, jonka ex-vaimo ja lapset asuvat Madridissa, on repäissyt sivun Diego Costan pelikirjasta kieltäytymällä osallistumasta Chelsean harjoituksiin. Belgialainen saa vaihtaa seuraa vuoden kuluttua ilmaiseksi, joten Maurizio Sarrille ei jää vaihtoehtoja. Bilbaon Kepa, Atletico Madridin Jan Oblak ja Championshipiin tippuneen Stoken Jack Butland ovat vahvimmat ehdokkaat Courtoisin korvaajaksi. 

Thibaut Courtois seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Kertoimia ei enää saatavilla. 

Paul Pogba 

Manchesterista kantautuneiden huhujen mukaan Paul Pogba ei ole tyytyväinen oloonsa Old Traffordilla. Kaksi vuotta sitten Juventuksesta 105 miljoonalla eurolla hankittu Pogba on pahoittanut mielensä Jose Mourinhon julkisesta kritiikistä. Portugalilaisen mielestä vaisuhkon Valioliiga-kauden jälkeen ranskalainen oli parempi pelaaja kesän MM-turnauksessa. 25-vuotiaan Pogban uskotaan olevan kiinnostunut siirtymään Barcelonaan tai palaamaan Juventukseen. 

Paul Pogba seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää ManU:n 1.25
• Barcelona 4.50
• Juventus 17.00
• PSG 26.00
• Bayern München 34.00. 

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

Ousmane Dembele 

Sekä Manchester Unitedin että Arsenalin ovat kiinnostuneita superlahjakkaasta Ousmane Dembelestä, joka ei viime kesän 105 miljoonan euron megasiirron jälkeen ole onnistunut vakiinnuttamaan paikkaansa Barcelonan aloituskokoonpanossa. Arsenalin kohdalla kysymykseen saattaa tulla myös lainadiili, jossa lontoolaisseura ottaisi noin sadan miljoonan arvoisen Dembelen lainalle 10 miljoonalla ja ostaisi pelaajan 90 miljoonalla omakseen vasta kauden jälkeen. 

Ousmane Dembele seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
Jää Barcelonaan 1.29
• Arsenal 3.50
• ManU 11.00
• Liverpool 26.00
• PSG 34.00
• Spurs 34.00

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

Wilfried Zaha 

Crystal Palacen Wilfried Zahan osake on jyrkässä nousussa ja 2017 viiden vuoden jatkopaperin kirjoittaneen norsunluurannikkolaisen hintalapuksi arvioidaan nyt 70 miljoonaa euroa. Tottenham ja Chelsea ovat laitahyökkääjästä kiinnostuneita, mutta Spursin kohdalla hinta voi nousta kaupan esteeksi. Jos Chelsea myy Willianin tai Eden Hazardin on Zahan siirtyminen Stamford Bridgelle entistä todennäköisempää. 

Wilfried Zaha seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää Crystal Palaceen 1.20
• Chelsea 5.00
• Spurs 8.00
• Man City 34.00

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

Aaron Ramsey 

Arsenalin paidassa yli 200 Valioliigan ottelua pelannut walesilainen ei ole suostunut allekirjoittamaan seuran tarjoamaan jatkosopimus, mikä on herättänyt ainakin Chelsean Maurizio Sarrin kiinnostuksen. Box-to-box keskikenttäpelaajan hinta liikkuu 35 miljoonan euron kieppeillä. 

Aaron Ramsey seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Kertoimia ei enää saatavilla. 

Jack Grealish 

Valioliigaan nousun missannut Aston Villa ei ole halukas luopumaan Englanti U21-tasolla edustaneesta Jack Grealishista, mutta rahavaikeuksissa olevan seuran mahdollisuudet pitää kiinni kultakimpaleestaan näyttävät huonoilta. Villansin uskotaan haluvan noin 40 miljoonaa euroa 22-vuotiaasta keskikenttäpelaajastaan. 

Jack Grealish 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Kertoimia ei enää saatavilla. 

Toby Alderweield 

22-vuotias Davinson Sanchez näyttää vieneen seitsemän vuotta vanhemman Toby Alderweieldin paikan Spursin keskuspuolustuksessa, joten lontoolaisseura on valmis kuuntelemaan tarjouksia belgialaisesta. Kokenut Alderweield voisi tuoda tilapäisen ratkaisun Manchester Unitedin toppariongelmiin, mutta Tottenhamin Daniel Levy tuskin haluaa myydä pelaajaa kilpailevaan seuraan.  

Toby Alderweiled seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää Spursiin 2.00
• ManU 1.55
• Bayern München 12.00
• Barcelona 26.00
• Chelsea 33.00

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

 

Anthony Martial 

Paul Pogba ei ole ainoa ranskalaispelaaja, jonka suhde manageri Jose Mourinhoon on koetuksella. Anthony Martial jätti ManU Amerikan kiertuneen kesken ollakseen läsnä toisen lapsensa synnytyksessä. Tämän jälkeen Martial jäi kahdeksaksi päiväksi Ranskaan jättäen treenamisen väliin, mistä seura lätkäisi 22-vuotiaalle pelaajalle lähes 200000 euron sakot. Kolme vuotta sitten Old Traffordille siirtynyt Martial on Luis Van Gaalin ostos, joka on jäänyt Mourinhon kaudella vaatimattomaan rooliin.  ManU laskee pelaajan arvoksi 75 miljoonaa euroa, mikä vähentää ostajaehdokkaiden määrää. 

Anthony Martial seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää ManU:n 1.32
• Chelsea 5.00
• Spurs 5.50
• Bayern München 15.00
• Real Madrid 19.00
• Juventus 23.00
• PSG 23.00
• Arsenal 34.00
• Atletico Madrid 34.00
• Barcelona 34.00.

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.

Eden Hazard 

Real Madridiin yhdistetty Eden Hazard ei ole Thibaut Courtoisin tavoin kieltäytynyt osallistumista Chelsean treeneihin, joten 27-vuotias laitahyökkääjä suostunee jäämään Stamford Bridgelle ainakin yhdeksi kaudeksi. Hazardin kaksivuotinen sopimus pitää huolen siitä, että Chelsea ei tarvitse pelätä pelaajan lähtevän seurasta ilmaiseksi ensi kesällä. Hazardin siirtyminen Santiago Bernabeulle vaatisi Real Madridilta yli 100 miljoonan euron tarjouksen. 

Eden Hazard seura 1.9.2018 jälkeen, ei lainasopimuksia, kertoimet: 
• Jää Chelseaan 1.21
• Real Madrid 4.25
• Barcelona 15.00
• PSG 19.00
• ManU 23.00
• ManCity 34.00

Kertoimet Bethard. Lisää kohteita täältä.